Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus vagy Lenovo. Melyik...

Asus vagy Lenovo. Melyik laptopot válasszam?

Figyelt kérdés

Az alábbi 2 laptop között gondolkodom.

[link]

[link]

Használnám böngészésre, filmezésre, zene hallgatásra és játékra is (World of Warcraft, Half-life 2, L4D2). Tisztában vagyok vele, hogy a laptop nem a legjobb játékra, de mivel egyetemista vagyok, szükségem van egy gépre, amelyet magammal hordozhatok.

Mindkét márkáról hallottam pozitívumot és negatívumot egyaránt (mint ahogy a legtöbb márkában lehet kivetnivalót találni), ezért sem tudok dönteni.

Leginkább olyan személy véleménye érdekelne aki a 2 laptop közül valamelyikkel rendelkezik.

Esetleg ha tudtok ajánlani laptopot maximum 160ezer forintig, azt is szívesen fogadom. :)



2014. ápr. 25. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Korábban HP-m volt, sajnos kicsivel 2 év után elromlott, pedig volt alatta fűtés is. A Dell-ekről szintén sok jót hallottam de talán csak a 3 év garancia miatt csábítóbb mint a fent említett 2 laptop. Kicsit talán az Asus felé hajlok jobban, mert hűtés szempontjából jobb mint a Lenovo (legalábbis ahogy utána néztem).
2014. ápr. 25. 21:25
 3/19 A kérdező kommentje:
előbb fűtés helyett hűtés akartam írni (HP-hoz)
2014. ápr. 25. 21:31
 4/19 anonim ***** válasza:

Asust ne vegyél! A legolcsóbb ratyi cuccokból rakják össze! Nem konkrétan ez a tipus, de van egy 7 éves laptopom (Asus).

Ha azt veszed, készülj fel: 2-3 év után: képernyő zsanér csere, dvd író csere, 5-6 év után: billentyűzet csere, a ventilátora sok használat után kerreg, kell neki 2 nap mire újra normális lesz a hangja. Ismerősömnek Lenovo laptopja van, nagyon jó véleménnyel van róla. Szerintem a Lenovot vedd!

2014. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az Asus-ban jobb a videókártya, a Lenovo-ban jobb a processzor.

Én a Lenovo-t ajánlanám. A másikban U-szériás processzor van. Több kérdésnél is leírtam már (kezd fétisemmé válni :) )hogy az U-s processzorok energiatakarékosságra törekednek. Játék szempontjából ez nem a legjobb.

2014. ápr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a Lenovo szervízhàlozata nagyon rossz, a gyári illesztőprogramok rendre nem müködnek.Hardveresen jók.


Az Asus gépemmel sem volt még baj, idén volt 6 éves.A fent leírt hibákat nem tapasztaltam, kifogástalanul működik.


A Lenovo rossz támogatása (Romániai ügyfélsz. Lengyel szervíz)miatt, Asust választanèk.


Az összehasonlítási alapot egy Lenovo G580(Win8.1) és Asus K50IJ(Win7) szolgáltatta.


Petya

2014. ápr. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rosszak az U procik. Dell gépben láttam, működni egy Radeon kártyával, brutális volt, pedig csak két magos i7 volt. Dolgozzon csak a kártya elv érvényesült.


www.toplaptop.hu/laptop/dell_laptop/dell-inspiron-3737-157817-fekete-laptop.html


Ez volt az. Brutális teljesítmény, pedig U volt.


Petya

2014. ápr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:) A Lenovo-ról még annyit, hogy 1-2 oldalon olvastam, hogy az játék közben eléggé felmelegszik, mígy asus-nál ez nem okoz gondot (nem áll le a túlmelegedés miatt). Erről esetleg valami tapasztalat?

Valamint erről a laptopról mit gondoltok? [link]

Szintén a fent említett játékokra.

2014. ápr. 26. 10:17
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan gépet válassz, amin a dedikált VGA kártyán DDR5-ös memóriák vannak, abból is 2 GB.


Petya

2014. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Petya!

Nem arról van szó, hogy rosszak az U-s processzorok, hanem, hogy nem képesek ugyan arra, mint egy M, QM esetleg MQ-s darab :)

A szervíz valóban lengyel, a support viszont attól is függ, hogy hol vásárolod. Az illesztőprogramokkal valóban szokott probléma lenni, bár az inkább user error :) Ezek a gépek már nem win7 támogatást kapnak, hanem win8-at.

2014. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!