Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus vagy Lenovo. Melyik...

Asus vagy Lenovo. Melyik laptopot válasszam?

Figyelt kérdés

Az alábbi 2 laptop között gondolkodom.

[link]

[link]

Használnám böngészésre, filmezésre, zene hallgatásra és játékra is (World of Warcraft, Half-life 2, L4D2). Tisztában vagyok vele, hogy a laptop nem a legjobb játékra, de mivel egyetemista vagyok, szükségem van egy gépre, amelyet magammal hordozhatok.

Mindkét márkáról hallottam pozitívumot és negatívumot egyaránt (mint ahogy a legtöbb márkában lehet kivetnivalót találni), ezért sem tudok dönteni.

Leginkább olyan személy véleménye érdekelne aki a 2 laptop közül valamelyikkel rendelkezik.

Esetleg ha tudtok ajánlani laptopot maximum 160ezer forintig, azt is szívesen fogadom. :)



2014. ápr. 25. 20:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Laptopnál nekem szempont az üzemidő és a hőmérséklet. Azért favorizálom az U procikat, mert sokáig bírják akkuról, nem melegszenek. Láttam üzem közben, játék alatt a teljesítményüket, meggyőző.


Amiért aggodalmam van a "normál" nagy teljesítményű procikkal, az a melegedés hosszú távon. Mert a hőhatás szempontjából itt a dedikált kártya hőmérsékletét is figyelembe kell venni, nagyon fontos a jó hőelvezetés és bizony terhelés alatt csak a kártya is képes befűteni. Nehogy kellemetlen meglepetés érje az embert 2 év múlva amikor rendre mennek tönkre a hardverek, a tökéletlen hűtés miatt. Asztali gépben teljesen más a helyzet, persze.


Meg valóban szükség van ennyire izmos procira, amikor a feladat oroszlánrészét úgyis a kártya látja el?


Egyébként ehhez a notihoz mit szólsz?


[link]

2014. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

user error :)


Ezt meg nem kommentálom, mert ma jó napom van :)

2014. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ez a Dell is nagyon meggyőző:) csak nekem már egy kicsit drága. Igen én is gondolkoztam azon, hogy valóban kell e i5ös proci ezekhez a játékokhoz, hiszen a korábbi i3-asom is simán vitte.

Dell-ről még annyit, hogy nem igazán tudok róla úgy semmit, most vett egy ismerősöm ő meg van vele elégedve, de az még alig pár hónapos gép.

2014. ápr. 26. 10:49
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri spórolni rá kicsit, családban van egy, bár az 17-es. És nagyon mutatós, izmos darab.


Mi azért választottunk Dell-t, mert aki használja Londonban él, és ha valami van vele bárhol a világon elmegy érte a Dell. Mi itt vettük Magyarországon.

2014. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
0%
miért ilyen szar játékokkal játszassz? :P
2014. ápr. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

amugy. ha csak netezésre meg ilyen játékra használod akkor tessék itt egy laptop: (ilyen van nekem is, és tökéletesen játszok a bf3-al, meg a far cry 3-al közepes grafikai beállitással na meg a black ops 2-van megas grafikaval.)


[link]

2014. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Petya!

Ha valakinek 4-szer kell leírni, hogy "nincs megfelelő szoftveres támogatása az adott operációs rendszerrel." akkor ott már szerintem nyugodtan beszélhetünk user error-ról.

Másrészt: Asszem' te vagy az első, aki valamiféle ésszerű érvet tudott felhozni az U-s processzorok mellett.

Számomra gyengének tűnnek, és i7-es szériában még feleslegesnek is...

De elfogadom, amit mondasz :)

És, hogy ne csak OFF-oljak: Ha annak a DELL gépnek a billentyűzetén az csak valami védőfólia, akkoir simán megéri az árát. Így elég ótvar. Mókás, hogy épp én beszélek erről, de ha az ember 200K-t kiad egy laptopért, akkor ne úgy nézzen ki, mint, amit a '90-es évek kínai giccsei iklettek :D

2014. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vedőfolia. De élőben szebb egy picit :) Valóban vannak nehéz emberek :) Ès szebb laptopok is... :D
2014. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A sors fricskàja. Lenovo g580. Win 8 újratelepít, illesztők fel, energiakezelő (Lenovo PM), maximális akku élettartam. Ilyenkor 60% ig tölt.

Frissítettem 8.1-re, és hiába kapcsoltam ki ezt rajta, bármit csinálok nem tölt 60% fölé. :)

Ezekre gondoltam :)

2014. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!