Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség légyszíves! Vettem...

Segítség légyszíves! Vettem új processzort, ami sokkal jobb mint ami volt nekem, mégis akadnak a játékok! Mi lehet a baj? többi lent.

Figyelt kérdés

Unokatesóm processzorát megvettem.

Az előző processzorom: Intel Dual Core 1,8 GHZ-s volt.

a mostani Intel Pentium Dual Core 3,2 GHZ-s, 2x2cache-s.

(a többi: alaplap: ASUS P5GC-MX/1333 ; a RAM 2x1gb (800mhz-s) ; videókártya: ATI RADEON HD 4650 1GB.)

Na most, be lett téve az új processzor,és akad minden játék.(leginkább FIFA14-el játszom) És nem úgy hogy folyton akad,hanem mittudomén percenként egyszer úgy 5-10 mp-re belaggol,a kép is és a hang is úgymond "vissza-vissza" ugrál. (Hogy érzékeltessem: pl. mikor a kommentátor mond valamit és akkor akad be akkor ilyesmi: A-a-a-a la-la-la-lab-b-b-b-da mmmmos-os-ststst Mes-mes-essié.) és a régi processzorral nem volt ilyen. mi lehet a baj? alaplap nem bírja az új procit?:( Kérlek segítsetek!



2014. máj. 7. 18:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem újra kéne telepíteni az oprendszert.
2014. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Szegény rendszer nem tud róla hogy te kicserélted a cpu-t alatta te okos. Frissitő telepités és driverek újratelepitése, ha meg akarod tartani a beállitásokat, ha ez nem számit akkor teljes rendszer telepítés nulláról.
2014. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Már újra lett telepítve, de az se használ..
2014. máj. 7. 18:48
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
Ahogyan elöttem is írták, processzor csere után újrakell húzni az oprendszert.
2014. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Újra lett telepítve MINDEN
2014. máj. 7. 18:51
 6/27 anonim ***** válasza:

Minden alatt szó szerint minden, nem maradt el a driverek telepitése és a játékokat is újra telepitetted?

Ebben az estben ellenőrizd a bios verziószámát, elképzelhető hogy frissitened kell.

[link]

2014. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Minden hardver újra lett rakva. a játékot is.

annyi hogy ami nem azon a meghajtón volt (képek,zenék ilyenek) azok ugye megmaradtak.de hát az nem befolyásol.. nem?

2014. máj. 7. 19:06
 8/27 anonim ***** válasza:

Egész pontosan milyen processzort raktál bele? Nekem adatok alapján (különösen a 2x2MB cache miatt) úgy tűnik, hogy egy P4 alapú Pentium D 940-et, amely egyrészt (magasabb órajel ellenére is) lassabb, mint a régi (amennyiben az Core2 alapú processzor), illetve jóval jobban melegszik - ha a hűtőt nem cserélted, és túlmelegszik, az okozhat masszív teljesítmény csökkenést.

Tehát, első körben szedd le az ingyenes CPU-Z-t, hogy megnézd, pontosan milyen processzorral is van dolgod. Másodsorban, szedj le egy hőmérséklet ellenőrző programot (előbbi eredményétől függetlenül), pl CoreTempet, és nézd meg, mit ír hőmérsékletre játék alatt.

2014. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Az előző is Dual Core volt.

A hűtőt nem cseréltem. a programokat letöltöm és írom az észrevételeket! Addig is köszönöm!

2014. máj. 7. 19:20
 10/27 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy az Intel egy termékcsaládba sorolja a Netburst (P4) és a Core2 alapú "Pentium Dual-Core"-okat, holott ezek mind teljesítményben, mind egyéb jellemzőikben nagyon távol állnak egymástól. Várom az eredményeket:)
2014. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!