Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzor a jobb az...

Melyik processzor a jobb az alábbi szempontok szerint? Intel i5 4570 vagy az AMD FX8350?

Figyelt kérdés
Jövőbeli játékokra, amik már nem csak max 4 magot használnak, esetleg többet és renderelésre használnám. Emellett még melyiket lehetne jobban tuningolni? Melyik éri meg jobban az árát?

2014. máj. 10. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
i5-öt vegyél, mert az lga 1150 foglalatba jönnek új procik és az Intel magjai erősebbek. Viszont tuningra csak az AMD jó, mert az szorzózár mentes. Amdből elég az fx-8320 (kis tuninggal és olcsóbban az fx-8350 szintjén van).
2014. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Én mindenféle teketóriázás nélkül az AMD-t venném. Sőt mi több, ezt a processzort terveztem venni a jövőbeli konfigomba, szintén játék és renderelés a cél. Már maga az, hogy az AMD-ben 2x annyi mag van és közel 2x akkora a nyers teljesítménye döntő szempont.
2014. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Ha jól olvasom, az Intelben a felárt azért az integrált grafikuskártya is befolyásolja, az meg ugyebár felesleges, ha van külön grafikuskártyád. Amúgy az sem egy rossz cpu, de ha mindenképp intelt akarsz, vegyél egy simát, ne APU-t.
2014. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
i5
2014. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 halalfalo ***** válasza:

Az AMD-ben nem magok vannak, hanem modulok. És a 8 modul nem egyenlő az I5-ben lévő 4 maggal és 4 szállal.

Ha csak játszani akarsz, nem olyan rossz az AMD sem, de a legtöbb játék még mindig csak 2 magot használ, az újabbak 4-et.

Az Intelben van 4 erős mag, az AMD-ben 8 gyenge modul. Vagyis a kevesebb magot, de magonként nagy teljesítményt használó programok az Intelen jobban mennek.

Ezt az I5-öt nem lehet tuningolni, csak a 4670K-t, Z87-es alaplappal.

Renderelésre sokkal jobb az I5, mert a renderelő programoknak a magonkénti erőre van szüksége.

Az új konzolokban 8 modulos AMD van, vagyis "A jövőbeli játékok" az AMD 8 modulját ki fogják használni, de az Intel 4 magján ugyanúgy menni fognak.


A két proci nagyjából egy árban van, de az AMD-hez jobb hűtő, erősebb táp kell.

Ennek függvényében többre is jössz ki. Szerintem AMD-ből a 8320 talán megéri az árát, de az fölött már I5!

2014. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de jöhet még válasz nyugodtan, kíváncsi vagyok a véleményekre. Nem vagyok feltétlen az Intel pártján, csak a jobbat szeretném.
2014. máj. 10. 13:46
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor i5-öt vegyél, mert az jobb, erősebb, alacsonyabb tdp (kevesebbet fogyaszt), kevesebb hőt termel. A játékoknak továbbra is a gpu a legfontosabb, abban pedig az Nvidia és az AMD is megéri. A nextgen konzol portoknál a Mantle ereje a videokártyától fog függeni, nem a procitól. És egyik proci sem tart örökké, ki van számítva az életkoruk, szóval én a helyedben most i5-re építenék és majd ha az Intel egyszer bejelent igaz 8 magos (mint föntebb már írták, az AMD procikban modulok vannak, amik nem egyenlők a magokkal) procit, na akkor fog számítani az a 8 mag. De azt ugye tudod, hogy ezzel a kérdéssel egy vitát váltottál ki, ahol az Intel/AMD fanok mondják majd a maguk igazát :) ?
2014. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Renderelésre sokkal jobb az I5, mert a renderelő programoknak a magonkénti erőre van szüksége. "


Ezt nem tudom, hogy honnan veszitek. Csak játékra tényleg az i5 a nyerő, de renderelésben az AMD szépen otthagyja. Azt hittem, ezt mindenki tudja. Nézhetünk, bármilyen benchmarkot, ax FX 8350 OC nélkül is lekörözi a 4570-et.


Arról nem is beszélve, hogy az AMD-vel renderelés mellett játszhatsz is, s néhány fps-sel lesz csak kevesebbed, mint egy 4570-el, amely különbség OC esetén már lenullázódik. Egyébként én is egy 8320-at ajánlok jó hűtővel, húzva.

2014. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ami igaz az igaz, én AMD fan vagyok, de azért nem elvakult :) Csak játékra jó lenne egy i5, de a renderelés ténye szerintem nyilvánvalóan eldönti a kérdést.


Egyébiránt a többieknek: Az FX 8*** széria tagjaiban 4 modul és 8 mag van. Igaz, hogy 1-1 modulban a magok összedolgoznak, de attól még nem lesz kevesebb belőlük.

2014. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Huh... Elég megosztó vélemények vannak. Egyébként írtátok, hogy azok nem magok, hanem modulok, de a dobozára is rá van írva, hogy 8 core. Nem veszekedni szeretnék, de csak nem írnak hülyeséget, nem? Az is igaz, hogy lehet egy intel alaplapra jobban lehet alapozni, de ha kiadnak egy 8 magos intelt, az már bőven túlszárnyalná minden pénzkorlátomat.
2014. máj. 11. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!