Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router a router mögött lehetsé...

Router a router mögött lehetséges?

Figyelt kérdés

Üdv.


Jelenleg van egy Tp-Link 4300-as routerem,ám most vettem egy HTPC-t,ezért praktikus lenne ez a router a 2 gépemhez fáljszervernek.


Lehetséges az az elképzelés,hogy a 4300 helyére teszek egy másik routert,a 4300-t meg az új router mögé kötöm,amire csatlakozik a 2 PC-m illetve egy külső HDD?


És ha igen,akkor olyan 5 ezer forint környékén tudnátok ajánlani egy Tp Link routert?


2014. máj. 12. 16:25
 1/8 madmaxx ***** válasza:
55%
miért komplikálod túl? lehet, de sz***ni is lehet míg be van lőve a cucc, egyszerű, melyik routeron van 4 LAN port, azt állítsd be, és csak azt használd, a másik naggyon felesleges!
2014. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

most ezt nem teljesen értem.


többen vagyunk a családban,és ahol most a 4300 van,oda semmiképp se tudok rá HDD-t és nyomtatót kötni,ezért szeretném magamnál tudni a routert,a helyére pedig egy egyszerűbbet venni.

2014. máj. 12. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, lehet. Más dolog, hogy ha lehet kerüld el ne kelljen vele szenvedni míg működik.
2014. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Valaki egy jó ár-érték arányú routert tudna mondani 5-6 ezer körül?


USB port előny,de nem feltétel.

2014. máj. 12. 16:58
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

A legolcsóbb ilyen a TP-Link TL-WR842ND, kb 7 ezernél kezdődik. Az USB -je jó fájl szervernek vagy nyomtató szervernek, ha ez nem elég okosíthatod OpenWrt -vel és klónjaival.

WDS -el szerintem összekötetezed a 4300 -assal.

2014. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak nekem fontos az USB a 4300-on,a másikon nem létszükség.


Az utolsó mondatot sajnos nem értem.

2014. máj. 12. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:

nálam így van ( igaz vezeték nélküli módban van összekötve ) vn egy TP-LINK TL-WR841ND és egy 741ND router...egy időben vezetékkel voltak összekötve... a beállítási menetét fejből sajna nem tudom... de a 841ND csatlakozott a modemre aztán annak az egyik LAN portjába bedugtam egy hálózati kábelt és a 741ND-n meg a másik végét a WAN portba dugtam... ezt net megosztás, továbbítás miatt csináltam, most ugyan ezen célból ugyan ez megvan csinálva csak wifivel WDS móddal...



emagon a 150 megás 741ND 4000 Ft a 300 megás 841ND pedig 6000 Ft, ingyenes házhozszállítás és 2 év garival

2014. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
uhh bocsi az usb-t nem olvastam... akkor a módszerek ugyan azok mnt amit leírtam csak más routerekkel... :D
2014. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!