Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem pörög a tápegység ventillá...

Nem pörög a tápegység ventillátora, ez normális?

Figyelt kérdés

Decemberben vettem egy gépet, összeraktam semmi gond nem volt vele, egyszer tapasztaltam 2 hónapra rá, hogy csak, úgy gondolt egyett és újraindult mindenféle előjel, vagy hibaüzenet nélkül.


Nem is tulajdonítottam, neki sok figyelmet, azt hittem vírus, vagy valami szoftver hiba lehet, de tegnap 4-szer is eljátszotta ugyanezt + olyat is csinált, hogy kikapcsolt és hiába nyomtam a bekapcsológombot, csak akkor kapcsolt be, ha lekapcsoltam az áramot, megvártam míg minden fény elalszik a gépben, és újra fel kapcsoltam és csak úgy indult el.


Gyanakodni kezdtem először a RAM-ra, de ott általában kék halált jelez, vagy valami hibaüzenetet dob.


Aztán alaplapra, de elvileg annak sincs semmi baja, a hőmérsékletek is átlagon alul vannak, jó hűtésem van és nagyon jól szellőző ház.


Megnéztrem ezután a tápegység ventillátorát, hogy pörög-e, mert kezdett gyanús lenni és hát nem pörgött.


Ezért az lenne a kérdésem, hogy ez csak akkor kapcsol be ha melegszik, vagy a tápegység ventillátorának MINDIG mennie kell ??


És hát nem volt olcsó gép, hogy valami selejt miatt leégjen az egész.


A konfig, ha kellene akkor itt van:


- Intel i7-4770K 3,5 Ghz

- Asus GTX770 OC 2GB

- Asus Maximus VI Hero Alaplap

- Corsair Dominator Platinum 8GB RAM 1600MHz

- A Tápegység: EVGA NEX650W Gold 80+ Modular

- Asus DVD író

- WD RED 1TB HDD

- CM Storm Trooper Stryker Gépház

- 5 db ventilátor (4db 2000RPM-es)


Nagyjából ennyi lenne, a segítőkész válaszokat előre is köszönöm !!



2014. máj. 23. 15:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az lemradat, hogy SEMMI sincs tuningolva/húzva, a CPU-n alap hűttő van, majd tervezek rá egy vízhűtést, de ezzel sem melegszik.
2014. máj. 23. 15:21
 2/19 A kérdező kommentje:
lemaradt** hűtő**
2014. máj. 23. 15:22
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
A tápventinek mindig forognia kell , garanciáztasd a tápot , vagy vegyép másikat mert az lesz a ludas!
2014. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Vegyél*
2014. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerintem is az lesz :( Amúgy a házventilátorok is tudnak ilyen hibát produkálni, lehet hülye kérdés, de mint , ha valahol olvastam volna, bár ha nem megy a táp venti, akkor biztos, hogy ott lesz a gond.
2014. máj. 23. 15:38
 6/19 A kérdező kommentje:
.. produkálni ? ** mintha **
2014. máj. 23. 15:39
 7/19 A kérdező kommentje:

Amúgy az alaplapnak a kijelzőjén, a megszoko9tt "A0" helyett "40" szám van. Lehet, hogy arra utal ?

A könyvében csak annyi van írva róla, hogy: "System is waking up from the S4 sleep state" Nem nagyon tudom értelmezni, ezt a mondatot, ezért gondolt azt, hogy esetleg utalhat rá..

2014. máj. 23. 15:41
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát az kuka.
2014. máj. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A tápod félpasszív, vagyis bizonyos terheltség vagy hőfok alatt nem fog menni a ventije. Egyszerű kiderítened, kapcsolj be egy VGA meg egy CPU benchmarkot, hagyd futni pár percig és utána nézz rá a ventire.
2014. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Most mindenki mást mondott, akkor kinek van igaza ?

Ha még is kiderülne, hogy jó a táp, akkor, miért csinálja ezt a gép ?

Amúgy mintha kicsit büdöset éreztem volna, akkor a táp körül, mikor ezt csinálta, de nem biztos, mert más nem érezte, nincs erre valami program, vagy ilyesmi, mint a merevlemezknél ?

2014. máj. 23. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!