Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem pörög a tápegység ventillá...

Nem pörög a tápegység ventillátora, ez normális?

Figyelt kérdés

Decemberben vettem egy gépet, összeraktam semmi gond nem volt vele, egyszer tapasztaltam 2 hónapra rá, hogy csak, úgy gondolt egyett és újraindult mindenféle előjel, vagy hibaüzenet nélkül.


Nem is tulajdonítottam, neki sok figyelmet, azt hittem vírus, vagy valami szoftver hiba lehet, de tegnap 4-szer is eljátszotta ugyanezt + olyat is csinált, hogy kikapcsolt és hiába nyomtam a bekapcsológombot, csak akkor kapcsolt be, ha lekapcsoltam az áramot, megvártam míg minden fény elalszik a gépben, és újra fel kapcsoltam és csak úgy indult el.


Gyanakodni kezdtem először a RAM-ra, de ott általában kék halált jelez, vagy valami hibaüzenetet dob.


Aztán alaplapra, de elvileg annak sincs semmi baja, a hőmérsékletek is átlagon alul vannak, jó hűtésem van és nagyon jól szellőző ház.


Megnéztrem ezután a tápegység ventillátorát, hogy pörög-e, mert kezdett gyanús lenni és hát nem pörgött.


Ezért az lenne a kérdésem, hogy ez csak akkor kapcsol be ha melegszik, vagy a tápegység ventillátorának MINDIG mennie kell ??


És hát nem volt olcsó gép, hogy valami selejt miatt leégjen az egész.


A konfig, ha kellene akkor itt van:


- Intel i7-4770K 3,5 Ghz

- Asus GTX770 OC 2GB

- Asus Maximus VI Hero Alaplap

- Corsair Dominator Platinum 8GB RAM 1600MHz

- A Tápegység: EVGA NEX650W Gold 80+ Modular

- Asus DVD író

- WD RED 1TB HDD

- CM Storm Trooper Stryker Gépház

- 5 db ventilátor (4db 2000RPM-es)


Nagyjából ennyi lenne, a segítőkész válaszokat előre is köszönöm !!



2014. máj. 23. 15:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Lefuttattam a Benchmark-ot, de nem indult el így se a ventillátor :/
2014. máj. 23. 18:56
 12/19 anonim ***** válasza:
Én kapnám szét a tápot, ha nem garis, és tolómérővel rámérnék a ventire, majd számtech boltban vennék vagy rendelnék olyat, ami maximum ugyanakkora, vagy legalábbis befér a helyére (ha jut hely nagyobbnak, leginkább vastagabbnak), és ügyelnék a jó légszállításra, jó márkára, csendesként számontartott típus választására, egy-két ezer az árkülönbség a gagyihoz képest. Aztán polaritáshelyesen beforrasztanám a megfelelő kábeleket.
2014. máj. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ennyire sajnos nem értek hozzá :/

Amúgy 10 év garancia van rajt, de lehet, hogy nincs is semmi baja. Lehet nem kell mindig mennie a ventillátornak, de akkor meg mi okozta az újraindulásokat ?

Tudnátok írni pár diagnosztikai programot, ami átnézi a RAM-okat, HDD-t, CPU-t stb-t ?

2014. máj. 23. 20:54
 14/19 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb egy megfelelő cseretáppal kipróbálni. Ha azzal nincs gond gariba vissza a táp.

a ventikhez meg annyit, hogy cpu és vga stressz progi alatt indulnia kellett volna

2014. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A ventilátornak bekapcsoláskor el kell indulnia és kikapcsolásig azonos fordulaton általában forognia kell még ha légkondis hűvös helyen megy a gép, akkor is.
2014. máj. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez közel se igaz. Félpasszív működés is van ahogy fordulatszám szabályozás is.
2014. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Bekapcsoláskor se, semikor nem mozdul meg a ventillátor.

De pl. tegnap nem csinálta ezt a hibát, eddig ma se, meg ezelőtt több hónapig se, tegnapelőtt meg 4-5-ször is..

2014. máj. 24. 09:03
 18/19 anonim ***** válasza:
Garanciális javítás, addig ne használd!
2014. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Az lesz, köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 24. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!