Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom eldonteni egy...

Skynet2042 kérdése:

Honnan tudom eldonteni egy laptopnal/notebooknal, hogy abban olyan videokar. Tya van ami a rendszermemoriabol veszi el memoriat, vagy sajatja van neki?

Figyelt kérdés

Pl itt most ennel honnan tudom?

[link]



2014. jún. 10. 07:09
 1/2 anonim ***** válasza:

ami a prociba van inteegrálva azok a rendszer memóriáján élősködnek, a dedikált vga-nak van külön

a legtöbb laptopban van mind a kettő, ennél is

2014. jún. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennél például onnan, hogy Intel processzora van, de AMD videokártyája, mivel ma már alaplapra nem integrálják a GPU-t, hanem a processzor része, ezért nem lehetséges olyan kombó, hogy Intel CPU és AMD integrált VGA, vagyis ez dedikált videokártya, annak meg saját memóriája van. Ettől még persze az i5-ben ott van az Intel HD IGP, és kis terhelésnél azt használja a laptop, ami viszont a rendszermemóriából tud gazdálkodni.


Egyedül azok az AMD-s laptopok, ahol össze lehet keverni, ahol írják, hogy Radeon videokártya, és még képesek a webshopok azt is odaírni, hogy hány GB, ilyenkor rá kell keresni a konkrét típusra, aztán kiderül, hogy integrált vagy dedikált.

2014. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!