Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows indítása nem sikerült....

Windows indítása nem sikerült. Ennek oka egy nemrég bekövetkező hardver- vagy szoftverváltozás lehet. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Egyik nap még rendesen működött a gép, kikapcsoltam normálisan.Másnap reggel mikor beszerettem volna kapcsolni

ezt az üzenetet adta ki "Windows indítása nem sikerült. Ennek oka egy nemrég bekövetkező hardver- vagy szoftverváltozás lehet." Mi lehet a baj?


2014. jún. 18. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Amit leír. Valami nem működik megfelelően. Én hardveres hibára gyanakodnék. Meghajtók? Mind megvan?
2014. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Áramszünet nem volt esetleg? Ha nem megfelelően volt leállítva, akkor jön ez az üzenet (többek között). Nyomj rá, hogy a windows normál indítása, és felejtsd el, ha nem jön elő többé.
2014. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, mind megvan. Még egy észrevétel: kihúztam a gépet,majd vissza és 5p 35mp után(Wise Care kiírta) behozta.De ez nagyon lassú a megszokotthoz képest.
2014. jún. 18. 10:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha 5 perc alatt áll fel a gép, akkor vagy 80486-os 4 MB RAM-mal, vagy rossz a vinyó, vagy PIO módban van.


Utóbbit érdemes ellenőrizni. Az eszközkezelőben nézd végig az IDE/SATA vezérlők tulajdonságok paneljeit, és nézd meg, hogy PIO vagy UDMA módot ír-e rájuk.

2014. jún. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz.Az eszközkezelőig eljutottam. Az IDE ATA/ATAPI vezérlőkre gondolsz? Ha igen azon belül hol tudom ezt megnézni?
2014. jún. 18. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó helyen jársz. Nyisd ki ezt a kategóriát, és minden egyes benne található elemre duplaklikk, majd keress speciális fület a felugró ablakon. Ha listáz meghajtót, akkor figyeld, hogy PIO vagy UDMA van módként mellé írva.


Ha nincs valamelyikhez spec. fül, vagy nem ír meghajtót, az nem gond. Akkor csak menj tovább a következőre.

2014. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnéztem 6-ból 2-nek írt Ultra-DMA Üzemmód 5-t 2-nél nem írt semmit 2-nél pedig nem volt speciális fül.
2014. jún. 18. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!