Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HDD-m rettenetes hangokat...

A HDD-m rettenetes hangokat ad ki. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éves a gépem, egy Seagate Barracuda ST500DM002 500Gb merevlemez van benne. Már a kezdetektől fogva kicsit zajos volt, de nem törődtem ezzel mert tökéletesen működött, mostanra viszont ez a kattogás egyre hangosabbá vált, és egyre jobban rázkódik az elnyelő keret ellenére is.


Ha kihúzom a merevlemezt akkor teljesen halk a gép, bedugva viszont mindenféle hangokat ad ki (folyamatos, éles sípoló hangot, időnként pedig surrogást, ekkor az IDE LED is villog a gépházon).



Lehet valamivel segíteni rajta, vagy inkább várjam meg a végzetét? :D

Rendeltem azóta egy Western Digital Black WD5003ABYZ 500Gb HDD-t, valószínű hogy ezzel is lesznek hasonló gondok?



2014. júl. 8. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csapágy baja van. Azonnal ments róla minden adatot és keress újat. Ha pedig legközelebb a megvásárolt eszköznek van valami baja, akkor ne legyél nemtörődöm, addig cseréltesd, amíg van garancia.
2014. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából ezen is van garancia, de a boltban elküldtek a fenébe, azt mondták ez normális dolog. Mindegy, egyébként is elég rossz dolgokat olvastam az újabb Seagate-ekről, szóval inkább váltok :)



Személyes adatot sosem tárolok a gépen, a hétvégén átmentem rajta DBAN-nal hogyha ki kell dobni se találjanak rajta semmit



ment a zöld kéz :)

2014. júl. 8. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha veszel újt merevlemezt, akkor a mostaniról törölj le mindent, csinálj rajta egy partíciót és futtasd le rajta a Hard Disk Sentinel tesztjeit, hátha talál valamit.
2014. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a hétvégén kiírtam egy lemezre a Darik's Boot and Nuke-ot, ez egy Mersenne Twister pszeudorandom-generátorral 7 menetben átírta az egészet (kb. 10 óra volt mire lement), szerinted ez elég neki, vagy még mindig maradhat rajta használható adat?
2014. júl. 8. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:
A HD Sentinel-lel a szektorokat tudnád átnézni, valamint a merevlemez kondícióját és teljesítményét.
2014. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp letesztelem :)
2014. júl. 8. 12:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Seagatnél természetes a kisebbfajta csörömpölés. Ellentétben az itteniek véleményével, nem azért csörömpöl gyárilag is, mert szar, hanem mert egy enterprise diszk gyártó termékéről van szó. Ahol nem a csendes futás a lényeg, hanem a teljesítmény.


Minden merevlemeznek van egy alap rezgése, ezt esetleg a gépházad felerősítheti, ezért rosszabbnak tűnhet mint amúgy. Sőt ha a rezonálást a ház felerősíti, visszakerül a nagyobb rezonancia a merevlemezre, ami azt tovább fokozza, idővel a merevlemez halálát okozza. Főként csapágy hibákat, és fejtöréseket okoz. Ettől lehet, hogy mára még hangosabb.

A WDC-t pont nem ajánlom. Hamar romlik saját hőkibocsájtásától.

2014. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A WD amit utólag rendeltem is "Enterprise Storage" matricával van, ez azt jelenti hogy ő is ilyen zajos lesz, vagy ez csak a szerencsén múlik hogy ismét egy hibás darabot fogok-e ki? :D


Van egy elég spéci elnyelő keretem, remélem a WD nem lesz ilyen, elvégre a Seagate feleennyibe került

2014. júl. 8. 15:29
 9/10 anonim ***** válasza:

WD-vel majd hő miatt leszel gondban.


"ismét egy hibás darabot fogok-e ki"

a Seagate nem volt hibás, mint említettem, mind ilyen gyárilag. A rendes, nem otthoni használatra szánt diszkjeik visítanak is üzemközben.

2014. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

akárhogy is lesz, a mostani csipogásnál, surrogásnál, kattogásnál remélem jobb lesz a helyzet



A hő nem akadály, vettem egy Scythe ITA Kaze-t rá :)

2014. júl. 8. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!