Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha bekapcsolom a gépet nem...

Ha bekapcsolom a gépet nem jon fel semmi, bios, . /bovebben lent/MI lehet a baj?

Figyelt kérdés

Segítség kéne. [B]Ha bekapcsolom a gépet nem jon fel semmi[/B]. A monitor NO SIgnal,No video input -t ír ki 2 monitornál is.

1.Idáig a ramok 800MHZ,5 5 5 15 1,9V voltak

2.Tegnap a ramokat 1066MHZ,5 5 5 15 -2,34V állítottam...lemértem everesttel aztután restartaltam majd

3.1066MHZ,5 5 5 18 2,34V állítottam lemértem everesttel majd restartaltam.

Ezutan kezdte el h nem jon fel semmi kép. Nem mennek az usb-ék és nem jon fel a BIOS,/A vga,cpu huto forog,hdd is forog/ A kondenzatorokon nem latni folyast,felpupozodast. Probáltam már h kiveszem az elemet de semmi változás.


[B]Mit lehetne vele csinálni? Meik alkatrészel lehet baj?[/B]

/nincs mod atrakni mas gepbe kulon kulon a alkatreszeket/


AZ alkatreszek:

Amd athlon II X4 620 2,6GHZ............ASUS M4A78-EM..........Asus GTS 250 1GB..........Kingston HyperX 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 BOX T1 Series.............WD Caviar 500GB, 16MB, 7200,WD5000AAKB............Forton 500W /Win 7 X64/


2010. jan. 8. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
CMOS reset megvolt? nem elég, ha kiveszed a elemet, mert attól még megmarad a biosban a beállítás, kb 3-4 órát.
2010. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elirtam a 2, es 3, lepesnel nem 2,34V hanem 2,24V hasznaltam. A gyarto 2,2-2,3V ir a 5 5 5 15 nel 1066MHZ en.


Nem tudom h kell a Cmost resetet lecci ird le hogy kell . koszi

2010. jan. 8. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Keresd meg a CMOS reset jumperét és jumperold át ON állásba a resetjumpert. Ha ez megvan, bekapcs, majd kikapcs, vissza OFF állásba a jumper, és utána a gép az alap BIOS beállításokkal el kell, hogy induljon.

Értelemszerűen túlhúztad a memóriát, és valami nem bírta. Ha szerencséd van, még "él" minden a gépedben.

2010. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha meg nincsen szerencséd akkor tönkrement a proci valami kósza áramtúltengés miatt. Ugyanis az a tapasztalatom hogy ha a proci nem kap áramot vagy tönkremegy, akkor a BIOS sem kel életre, együtt halnak mint a katona a lóval.
2010. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szoval akkor a cmos jumpert atteszem a 2,3 allasba bekapcsolom majd kicsit megy a gep lekapcsolom kihuzom,a jumpert visza 1,2 allasba ahogy volt idaig es bekapcsolom?
2010. jan. 8. 13:48
 6/6 anonim válasza:

No, CMOS resethez áramtalanítani kell a gépet, különben a folyamatos áramellátás okán esetleg meghiúsul a CMOS-reset.

Ami a ramot illeti, nem everesttel kell tesztelni, hanem pl. a linux telepítőlemezek memtest-jével (letöltöd pl. az ubuntu-t, kiírod, bootolsz a cd-ről és nem telepíted, hanem a memóriatesztet választod). Ha hibamentes, akkor lehet játszani tovább. Egyébként tessék memória-teszteket olvasni, sok értelme nincs a tuningnak: alkalmazásnál a memó mennyiség és a proci számít, játékban ezek plusz a videokártya.

Nekem pl. a ram hiába 1066-os (2x2gb kingmax ddr2, 2x1 gb geil dragon helyett), nem indul el ezen az órajelen, így még bios resettel is szívás elérni, hogy elinduljon a gép. De 900-on megy és nem lassabb, sőt, a mennyiség miatt éppen, hogy jobb. Kivéve, ha az everesttel játszik valaki. ;)

2010. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!