Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vadonatúj gép lefagy az...

Vadonatúj gép lefagy az eredeti windows-tól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettem egy új gépet és megvettem hozzá a Windows 7 ultimate 64 bit-et. A gond az, hogy felraktam aktiváltam minden ok, de a gép lefagy. 20-200 perces használat között befagy, de durván. Újraindítottam, beírom a nevemet, a jelszót belépek és semmi. Ott maradt a bejelentkezési háttér, de semmi sincs kiíírva. Ott áll, billentyűzetre nem reagál. Minden driver-t ráraktam, ami kellett neki! Vírusos nem lehet, hiszen eddig nem is neteztem vele, csak addig míg aktiváltam, és vírusírtót is raktam rá! Filmnézésnél megáll a kép, hang megy, és se egér és semmi amire tudna reagálni. Tegnap például este 7 és 10 óra között 4x fagyott le. A gépem:


ASRock B85M PRO4

Intel Core i5 4440

Sapphire R9 270X VAPOR-X

4 GB DDR3 1600Mhz Kingmax

1TB Western Digital WD10EZRX



Mi lehet a gond? Proci használat:

Alap: 0-10% terhelésnél: 20%

RAM használat:

alap: 20-30% terhelésnél: 50-60%


Mi lehet a hiba oka? Légyszíves segítsetek, tiszta ideg vagyok, hogy kiadok ennyi pénzt, és nem megy!



2014. júl. 18. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért fagyna a Windowstól? Próbáltad már mással?

Jó eséllyel hardver hiba. A RAM-ot és a merevlemezt tudod tesztelni, ha azok jók, akkor lehet alaplap hiba, esetleg a táp. Ha garanciás, vidd vissza.

2014. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hard disk sentinel mit mutat a vinyó állapotáról? Aida 64-el csinálj stressztesztet és kibukik a hibás hardver. Táp márkája és típusa?
2014. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hardware hiba lesz, nem windows.
2014. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tényleg a táp! Chieftec CTG-550-80P 550W.


Most is! you tube-on elkezdtem videót nézni, megállítottam, és otthagytam egy háromnegyed órára, mert közbejött valami. Visszamegyek, megmozgatom az egeret, hirtelen magához tér a monitor mert kék a lámpa a narancs helyett és sötét képernyő! se kép se hang!

2014. júl. 18. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!