Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biosban mit állítsak be? Amd...

Biosban mit állítsak be? Amd a10 5800 k + asrock fm2a88x extreme 4 +. A proci biosban 70 fokos elvileg, és olyan a hangja mint ha valami helikopter lenne. Windows alatt csak akkor hangos ha terhelem a procit.

Figyelt kérdés
2014. júl. 18. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
konkrétan mi a kérdés? :))
2014. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Valahol olvastam hogy biosban ki kell kapcsolni valamit.

Nem tudom hogy mit. Egy turbo akármit már kikapcsoltam hogy ne menjen az órajel 3.8 Ghz fölé. De elvileg mást is kell csak nem tudom mit.

2014. júl. 19. 08:34
 3/13 anonim ***** válasza:
A turbo mód és hasonlók kikapcsolásával csak a teljesítményéből veszítesz. Nem kell semmit kikapcsolni, csak a gyári hűtőjét cseréld le egy normális darabra.
2014. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"A turbo mód és hasonlók kikapcsolásával csak a teljesítményéből veszítesz. Nem kell semmit kikapcsolni, csak a gyári hűtőjét cseréld le egy normális darabra.

"


Éppenhogy fordítva.


Tökéletes a gyári hűtő,csak ki kell kapcsolni a turbót,mert eszetlen feszültségeket ad a procinak.


Alulfeszelve is elbír 3-400MHz tuningot az 5800K,néma ventivel.


A BIOS egyébként 100%-ra járatja a procit.

2014. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az a gyari huto,mint a gyari hutok altalaban nagyon messze van a tokeletestol! Ha halkabb hutest es huvosebb procit akarsz surgosen csereld le.
2014. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A turbót jól tetted, hogy kikapcsoltad. Elvileg így nem kap a procid őrült módon feszültség emelést. Valamivel ellenőrizd le , de ne menjen 1,4 V fölé. Nem kaptál az alaplapi cd-hez mellékelve egy AxTu nevű programot? Azon tudod figyelni a hőfokokat és a feszültségeket tudod állítani a ventilátor fordulatszámokat, igaz hogy Windows alatt fut és terhelni kell a procit valamilyen programmal (Prime 95), hogy lásd a megemelkedett értékeket, de érdemes feltelepíteni.

75 fok fölé ha lehet ne menjen az 5800K.

Valamint a ventik fordulatszámát se piszkáld míg le nem cseréled a gyári proci hűtőt és ventit. Fogadd el, hogy nyár van, 30 fokos levegővel hűtesz egy melegedő alkatrészt egy gyerekjáték hűtővel....Ilyen pici hűtő még a Socket 370-es Pentium 933 MHz változaton volt 1999-ben ...

2014. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi van az alaplaphoz kapott dvd-n, mert nincs dvd olvasóm. De letöltöm ezt a programot, és megnézem. Egyébként ha elkezdek játszani kékhalál, és a gépem teteje is meleg. Ha a gyári pasztát lecserélem jobb lesz szerintetek?
2014. júl. 19. 11:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Önmagában a paszta cserétől biztos nem, ha a hűtőt is cseréled, akkor igen.
2014. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod mennyi a minimum feszültség ami elég a 3.8 Ghz-hez? Most 1.35-re raktam, így még megy.
2014. júl. 19. 11:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 5800K-m van és egy AsRockFM2A75 Pro4 alaplapom.

Biosban lefixáltam a CPU Voltage részt 1.32-re.

Bőven elég ez a fesz neki 3.8 GHz-en.

Proci hőfok az így visszavett feszültséggel most mennyire megy fel BIOS (UEFI) -ben?

2014. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!