Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor jönnek a ddr4-es ramok?...

Mikor jönnek a ddr4-es ramok? Bővebben lent

Figyelt kérdés

[link]


szóval itt azt olvastam hogy a ddr4 képes lesz akár 4266 MHz -en is pörögni ami nem is kicsi ! nos és az érdekelne hogy szerintetek ilyenből 2x4 gb mennyibe fog kerül ? tudom nem vagytok jósok persze csak tippelni lehet de mégis valami megközelítő érték ? 40 ezer 50 ezer? és szerintetek ezzel a rammal sem lesz esélye a legújabbfajta Carrizo apuk felvenni bármivel is a versenyt ?



2014. júl. 20. 14:21
 1/3 A kérdező kommentje:
és ha megjelenik a ddr4 akkor sokkal fog csökkenni a ddr 3 ára ? és az apuk miatt amik erősödtek a mostani VGAk ára is lejjebb megy ? ? tudom sok a változó csak érdekel a véleményetek és tudom sok a ha de játszunk el a gondolattal :D !
2014. júl. 20. 14:23
 2/3 anonim ***** válasza:

játszunk el a gondolattal.

tegyük fel 2016-ot írunk és kijött a DDR4

Drága lesz.

Ahogy telik az idő, úgy lesz olcsóbb, de úgy megy majd fel a ddr3 ára. (nézd meg most a ddr3 és ddr2 árait. 4GB ddr 3 11.000 Ft , 4GB ddr2 17-18.000 Ft)

Elavult platform drágább. Miért? Mert az utolsó lehetőségig nyerészkedni akarnak rajta az eladók. Képzeld el egy AGP-s ddr3-as elavult lassabb videokártyáért 2x annyit kérnének mint egy gyorsabb PCI-e ddr5-ös videokártyáért. Nonszensz igaz? Memóriáknál mégis működik az üzlet...


Szóval DDR4

Tegyük fel egy APU 2016-ban 2 GB RAM-ot használ a rendszerből. A rendszerben van mondjuk 8 GB , tehát marad 6. (Ma ddr3-ram-ból 8GB 25.000Ft-ba kerül. Szerintem számolhatsz 40-50 ezerrel mikor kijön a ddr4)

Talán 2016-ban már elkezdenek terjedni a 4k monitorok és tévék. Ezekhez játékra erős vga kell. Windows-t nézegetni elég az APU-é is.

Szóval ugyanott lesz a jövő APU-ja ahol most van. Közepes processzor teljesítmény, gyenge videoteljesítménnyel drágán.

Kidobnak talán majd 6 meg 8 magos APU-t , mert az jóó..

És kap majd jó reklámot. És veszik majd mint a cukrot...

2014. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 halalfalo ***** válasza:

Nem fog csökkenni a DDR3 ára. Idővel drágulni is fog.


A 4266 mHz-es DDR4-es RAM-ból szerintem 2 gb lesz 40-50 ezer Ft :)


A mostani DDR3-ból a csúcsnak számító 2800mhz-es

2x4 gb-os RAM is 60 ezer Ft.

2014. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!