Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kap áramot a videókártyám....

Nem kap áramot a videókártyám. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

A tápegység : Hipro HP w700wc3

A VGA: Gigabyte Hd Radeon 6870

Alaplap : ASROCK m3n78d


Korábban is jártam így, úgy oldódott meg a probléme, hogy az alaplapban csak 2 csavart hagytam abból is az egyiket meglazítva mert valahogy leföldelte magát, és nem kapcsolt be semmi, vagy nem tudom mit csinált, ha ilyet egyáltalán csinálhat a gépházban. Úgy helyreállt. Ez lehetett fél éve azóta nem volt baj.

Most beütött a gipszer, az elején nem kapott az egér meg a bill. sem áramot, de az most kap, viszont a kari nem akar beindulni nem pörög a ventilátora nem világít semmi. Azt kizártnak tartom, hogy a videókártya halt be, de minél előbb ismerősöm gépébe is letesztelem.

Az alaplapom lehet hulladék? De a vinyó, proci, még a dvd író is kap áramot, a táp az erős, pörög a ventilátora... Az igaz, hogy a vinyóm kicsit zúg, de sok köze nem lehet a hibához szerintem. Csináltam már kínomban jumperes bios resetet is hátha valami elállítódott, de semmi.


Valaki járt már hasonlóan? Keresgéltem, de konkrétan ilyen problémát nem találtam... :S

Ha tudtok segítsetek légyszíves!

Köszönöm!



2014. júl. 22. 01:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Abból kiindulva, hogy az egér\bill sem kap mindig áramot az alaplapra gyanakodnék, de a táp is egy noname szutyok, könnyen lehet gond azzal is. Ha tudod, akkor cseréld ki az egyes elemeket(először a tápot, az alaplapot a kábelezés miatt inkább hagyd a legvégére), haver gépében nézd meg, hogy ki tudd zárni, hogy mivel van a gond.


Első körben szedd ki a vga t, húzd ki a kábeleit, aztán vissza, lehet, hogy csak érintkezési hibáról van szó(ebben az esetben lehet, hogy a pcie foglalatnál van a gond, vagy a tápcsatlakozóknál, ezért érdemes mindent kihúzni,aztán vissza). Persze ha mostanában nem szerelted a gépet, akkor nem túl valószínű.

2014. júl. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 j0c1 ***** válasza:
Bár a netes képekből számomra nem derül ki, de valószínüsítem, hogy a te vga-dnak is dupla táp csatlakozó kimenete van, amiből az áramot kapja. Mind a kettő össze van kötve a tápoddal?
2014. júl. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen az lesz havernál megnézem mi lehet a baj. Vga-t már próbáltam ki be alaposan meg szétszereltem az egész gépet kitisztítottam közben, kb fél éve kaptam szét a gépet kitisztítani. Esetleg tudnátok ajánlani megbízható gyártójú tápegységeket? Ennk örültem anno, mert 700W.os elvisz mindent szépen, meg azt mondták szervergépen szokták használni, na de attól a neve nem valami ismert, lehet eddig bírják ezek...

Igen dupla kimenete van, mindkettőt be is dugtam.

Ja és alaplapot is javasolhattok légyszíves, mert amúgy is gondolkoztam lassan egy új vételén, ez már elég régi kicsit meghasznált, és proci bővítéshez is korszerűbb kell.

2014. júl. 23. 12:48
 4/4 A kérdező kommentje:

Az alaplap lesz a ludas. Haverral feszültségmérővel megmértük a tápegységet, minden klappolt, egyik ismerősömnek sem volt olyan asztali pc-je amivel le tudtam volna tesztelni a karit sajna. Haver régi kariját kipróbáltuk a gépbe, bepörgött a venti, de nem ad képet szóval szinte biztos vagyok benne, hogy az alaplap szétment. 2011 év elején lett véve, agyon is lett már használva, ez ilyen bicikli :D Remélem utána, nem lesz már semmi gond.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 23. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!