Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon táp, vagy alaplap...

Vajon táp, vagy alaplap hibára utalhat a 2 hosszú sípoló hang a számítógép indításakor?

Figyelt kérdés

Gigabyte GA-MA74GM-S2H v2.0 az alaplapom típusa. A tápom egy 450w-os deer márkájú ,alig 1 éves darab. (emeett quadcore amd proci es egy 1gb-os nvidia kartya van meg hasznalatban 2db 19"es monitorral).


A Hiba a kovetkezo:

- Bekapcsoltam a gepet es ket hosszu (majd idonkent ismetlodo) sipolassal jelzett az alaplapom,hogy valami nem oke.

Minden usb foglalat használatban volt, es mikor bedugtam az utolsot a gep leallt.

Innentol van a hibajelenseg.


a tippem az hogy a viszonylag kis tapot tulterheltem a sok usb eszkozzel es most cserelnem kell majd.


Otletek?



2014. júl. 22. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen BIOS van a gépen!


[link]

2014. júl. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 j0c1 ***** válasza:

A lapod gyártója szerint award bios-os a lap. Ennél a bios típusnál gigabyte-os lappal 2 rövid csipogás (2 hosszút nem ír) "cmos" problémát ír.


Kis keresgéléssel (én sr tudtam konkrétan mit jelent):


"CMOS - Checksum error


Ha a fenti üzenetet kapjuk a géptől a "Szép, jó reggelt" helyett, akkor CMOS resethez kell folyamodnunk. Ilyen hibát előidézhet rossz tápegység, alaplap, memória, gyenge gombelem vagy bármilyen, a BIOS-t érzékenyen érintő dolog."


Gigabyte lapok csipogásaihoz:


[link]

2014. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kiszonom szeprn! Ma megprobalok egy tapcseret, es hatha megoldja! Ha nem, tovabb keresgelek.
2014. júl. 22. 16:08
 4/7 Bastee válasza:

Azért ne vásárolj ezért új tápot, hiszen szinte biztosan nem az a baj. Azzal nem viccelne, olyankor sokkal figyelemfelkeltőbben jelez és kb. folyamatosan, tehát nem hagyja abba. A másik hasonló a memória, hiszen anélkül el sem indul, a sípolás ez esetben úgyszintén nem marad abba.

(ha egyik memória modul hibás akkor a gép beindulhat bizonyos esetekben jelzés mellett is!) Rövid csipogások esetén check problémák lehetnek, processzor beállításai, fel nem ismert meghajtók, esetleg külső drive-ot keres, vagy nem elérhető boot-eszközt. De főként BIOS beállításokkal orvosolható. Gyakran ilyenkor F1-el enged tovább, vagy egy takaros hibaüzenetet is kiír. A 450W-os táp nagyjából elegendő kell legyen, még akkor is ha olcsó Deer táp. Sok sikert, ha lesz megoldás azért írd majd le hátha valakinek pont az segít!

2014. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

(Késve!) de azért megírom. Hátha! Alaplai elem cseréjével és egy új táppal megoldódott a probléma!

Másodjára járok így, és mindkétszer a táp volt a ludas. Vettem egy jobb minőségű erősebb tápot. Az is meghalt egy idő után, úgyhogy visszatértem a Deer-hez. (azóta jó koppkopp)

2015. jan. 13. 14:20
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Vga tìpusa?

Milyen jobb minöségüt? Valóban az volt e ahoz pontos táptípus kel. Rosz hálozat még job de alja tapokat is kinyirhat...

2015. jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

prohardver.hu >>> "Melyik tápegységet vegyem?" olvasgatnod kéne és forumukra is irhatsz pl. (nem csak vételel kapcsolatban!)

Szia

2015. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!