Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért dobja le a HDD-t a...

Miért dobja le a HDD-t a laptop 1 perc után?

Figyelt kérdés
Beszereltem egy SSD-t a laptopomba a HDD helyére, és a HDD-t most egy külső merevlemezként használnám, vettem is hozzá egy tárolót. Viszont amikor rácsatlakoztatom a merevlemezt, egy ideig érzékeli a gép (fél perc - 2 perc), de utána magától ledobja, és azt írja ki, hogy valami hiba van, és nem ismeri fel. Windows 8.1 van a gépen, lehet, hogy ezt már nem támogatja a cucc? Ja, és a HDD teljesen tökéletesen működött az SSD előtt.

2014. aug. 1. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon egyszerűen rájöhetsz a problémára... ...tedd be a gépbe a régi HDD-det is az SSD mellé, mint másodlagos tároló (slave)... ...ha úgy működik, akkor vegyél egy tényleg külső winchestert... :-)
2014. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
jaaa most látom laptopról van szó, bocs... :-)
2014. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a rack rossz, hibás.

Ha van lehetőséged másik gépben kipróbálni a HDD-t, akkor tedd azt szerintem.


Én még azt próbálnám meg, hogy visszatenném a HDD-t a laposba, és az SSD-t tenném a rackbe. Bár ha a HDD-n nincs operációs rendszer, és a lapos nem tud bootolni USB-s merevlemezről (az SSD-ről), akkor ez nem olyan egyszerű...

2014. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
milyen tárolót vettél és mi a hiba pontos szövege?
2014. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg a fogyasztási adatot a merevlemezen, ha több mint 500mA és USB2 portra csatlakoztatod, akkor esélyes, hogy nem bírja ellátni elég árammal a géped a merevlemezt. Az USB2 port max. 500mA-t tud leadni.
2014. aug. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
SSD a helyén, a HDD CD dokkolóban és külső CD a megoldás.
2014. aug. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A tartó: Sharkoon QuickStore Portable USB 2,5" SATA ( [link]

A HDD pedig: toshiba mq01abd100

2014. aug. 11. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!