Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép mint wifi router-ké...

Számítógép mint wifi router-ként lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy számítógépem amelyben van két hálózati kártya. Egyik kártyára jön az internet (wan) ami tűzfal szabályok után megy a másik kártyára ami a helyi hálózat(lan). Gyakorlatilag ez egy tűzfal. Annyival szeretném ezt kiegészíteni, hogy wifin keresztül is elérhessem. Tehát a tűzfal wifin keresztül is szórja az internetet. Valamilyen usb eszköz kellene. Létezik ilyen 3-4 ezer Ft körül?

Találtam valamit: wifi dongle. Nem tudom, hogy ez az-e, de ha igen akkor sem jó mert ez nagyon drága.

Köszönöm a segítséget!



2014. aug. 3. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

6k-ért már komplett wifi routert kapsz, egy OpenWRT után pedig úgy állítgathatod rajt a tűzfalat, ahogy akarod.

Amúgy ha USB-s vagy PCI-os wifi adaptert veszel akkor is működhet a dolog, de a gépnek folyamatosan mennie kell és nem is túl megbízható a rendszer.

G.

2014. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Most őszintén, nem egyszerűbb ha veszel inkább egy olcsó wifi routert?

5-6 ezerért már lehet venni, rácsatlakozhatsz kábelen 4 számítógéppel, Wifi-n meg legalább 10-el

2014. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Jelenleg is Openwrt router van, de csak 4 MByte a flash. És nem nagyon megy rá a vpn, fail2ban, denyhost, ilyenek. Gondoltam, hogy egy drágább router-t veszek aminek legalább 32 MByte, de nem tudom, hogy azokon megy-e.

Az adapter szórja a jelet? Linux alatt is? Bármelyik?

2014. aug. 3. 12:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Hány eszközt kell egy időben kiszolgálni? Mert 2-3 géphez ideiglenes jelleggel jók a Connectify-féle megosztóprogramok USB stickkel, de ezeket nem arra tervezték, hogy helyettesítsenek egy routert.

Esetleg azt tudod csinálni, hogy a routert kiveszed a gép elől, a gépet direktbe a modemre dugod, a gép másik kártyájába meg a routert és az majd access pointként fog működni.

A gépen meg úgy állítod be a dolgokat, hogy minden adat az egyik hálókártyán be, a másikon meg ki. Így nem kell venned semmit. Viszont lehet, hogy ekkor már jó lenne valami szerverre való operációs rendszer.

G.

2014. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sőt, biztos, hogy kell a szerver oprendszer, mert át kell venni a router feladatait.

Másik lehetőség, ami így utólag jutott eszembe, ha a routert routerként állítod be AC helyett (az előző felállásban), csak a WAN résznél static IP-t használsz, a gépen meg osztasz neki IP címet. Így nem kell átvenni a router funkcióit, elég csak a tűzfalat futtatni.

G.

2014. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak okos telefonokhoz kell a wifi max 5 egyidőben, de az is ritka. Csak inkább szerettem volna ezt is védeni, de akkor lehet az lesz, hogy tűzfal után wifi router mint switch. De előbb megpróbálom az adapter megoldást, csak ezt nem tudtam, hogy azok szórják is a jelet? A laptopokat tudom, hogy be lehet állítani mint hotspot, de az adapterről nem találtam ilyen leírást.


Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 3. 12:57
 7/12 A kérdező kommentje:
Tűzfalon ubuntu server van, de nem tudom, hogy az adaptert hálózati kártyaként látja-e? (wlan vagy valami ilyesmi azt hiszem)
2014. aug. 3. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:

A wifi adapter egy hálókártyát is tartalmaz, de mint már mondtam, a routert is ki tudja váltani AP módban. Viszont arra figyelj, hogy ha így (vagy switch-ként) használod a routert, akkor annak a feladatait a gépnek kell intéznie, ami nem egyszerű feladat!

G.

2014. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
PPPoE kapcsolat és a DHCP-re gondolsz? Vagyis arra, hogy ezt a kettőt végzi a tűzfal az AC-n pedig kikapcsolni a DHCP-t?
2014. aug. 3. 15:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem csak ezek, hanem címfordítás, portfordítás, hálózatok közti kommunikáció és hasonlók. Inkább úgy csináld, hogy a routert a gép után kötöd és static IP-vel állítod be. Így ezeket nem neked kell kézzel beállítgatnod, ami valószínűleg nagyon, de tényleg rohadtul bonyolult.

G.

2014. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!