Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennek a tápnak el kéne bírnia...

OneHitGoHome kérdése:

Ennek a tápnak el kéne bírnia a konfigomat elvileg, nem?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..

De, amit az előző kérdésemre kaptam választ aszerint, nem bírja.

Konfig:

-Táp: Chieftech chp 400 a 400W

-Alaplap: GA-M61PM-S2

-Processzor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2Ghz

-Ram: DDR2 2GB 667Mhz

-Videókártya: Shappire Radeon HD5450 DDR3 1GB

-HDD: 160GB SATA II (a nevét nem tudtam megállapítani)

A vidikari passzív hűtésű.

Elvileg a tápnak, röhögve kéne vinnie.

Kép: [link]



2014. aug. 7. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima liba, egy 250-300W-os táp is vinné, de azért a biztonság kedvéért jobb egy 350-400W-os.
2014. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze attól még lehet hibás a táp, rá kéne mérni a feszültségértékekre multiméterrel, de leállásnak lehet az okozója CPU túlmelegedés is - ez "hidegindításnál" szinte soha nem jelentkezik, csak miután elkezdessz valami processzor terhelő alkalmazást futtatni. Ilyenkor indítsd újra és első dolgod legyen megnézni a BIOS-ban a hőmérsékleteket. Mondjuk a VGA-nak sem túl jó dolog a passzív hűtés - hiába takarékos darab, azért termel az hőt bőven, főleg netán ha játszol rajta - én első körben kitakarítanám a gépházat, s újrapasztáznék mindent (VGA, CPU, chipset).
2014. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. inkább elviszem egy szerelőhöz, mert a hdd haldoklik.
2014. aug. 7. 11:38
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] ez a tap eleg egy ilyen konfignak! Az a tap nem a legjobb! A HDD miota haldoklik?
2014. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már lassan 2és fél hete. lementettem mindent. Kb. azóta amióta a Vidikari és a táp bekerült a gépembe.
2014. aug. 7. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!