Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség egy 60Hz-es és...

Mi a különbség egy 60Hz-es és egy 120Hz-es monitor között?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 15:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mire jó ha nagyobb a képfrissítés?
2014. aug. 7. 15:59
 2/12 anonim ***** válasza:

A második -jobb esetben- tud 3D-t.

G.

2014. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A Hz egy érték a képernyő frissitésére. Tudomásom szerint az egy mp alatti megjelenítést jelenti a 60-60x, a 120-120x jeleníti meg a képet egy mp alatt.


Nyilván a nagyobb érték a jobb.

2014. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor az újabb fajta 150 ezres kategóriába tartozó TV-k-nek is ezért ilyen nagy a képfrissítése?

2014. aug. 7. 16:03
 5/12 anonim ***** válasza:
A képfrissítési frekvencia? :) Vérgamerek esküsznek rá, hogy a 120Hz-es messze jobb, hiszen azon a 120 fps valóságban is kihasználható (120x frissíti a képet másodpercenként), de szerény véleményem szerinte teljsen felesleges ilyen monitorban gondolkodni, a filmek nagy része a mai napig 24/30 képkockánál többet másodpercenként, sőt, a televízió sem, ennek ellenére amit látsz, az mégis egy összefüggő, szaggatásmentes képsorozat. A 60 Hz (másodpercenkénti 60 képfrissítés) bőven elég játékra is.
2014. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Éppen most vettem egy 3d tv-t, annak 200 hz a képfrissítése. Gyönyörű mozgóképe van.....
2014. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
egy 120Hz-es monitort órákig bámulva nem fárad úgy el a szemed mint egy 60Hz-est bámulva órákig..
2014. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Osynho ***** válasza:
100%

" a filmek nagy része a mai napig 24/30 képkockánál többet másodpercenként, sőt, a televízió sem, ennek ellenére amit látsz, az mégis egy összefüggő, szaggatásmentes képsorozat."


Azért ez nem teljesen igaz. :) Alapból ott a pulldown, amivel a 24 képkockát 60-ra igyekeznek "alakítani", amitől meg-meg rezzen a kép. Törekedni kellene a kadenciahelyes lejátszásra. A másik, hogy sokszor azért lassú az a 24fps. De ez is hozzátartozik a mozi feelinghez. :)

2014. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Persze, mert kitaláltak rengeteg kis csalást az évek alatt, amivel át lehet verni az emberi szemet. 120/144/200 Hz-en hiába van egyre nagyobb képfrissítés, ha előre gyártott média lejátszásánál csak többször ismétli a képet - lehet, hogy "folyékonyabbnak" fog tűnni, de nem az. Dícséretes dolog persze, hogy növelik a képfrissítési frekvenciát, nem ellenzem, csak baromi kevés hasznát látom.



"egy 120Hz-es monitort órákig bámulva nem fárad úgy el a szemed mint egy 60Hz-est bámulva órákig.."

Amire te gondolsz, az a manapság "flicker-free" névvel beharangozott technológia, aminél a monitor nem kapcsolgatja ki/be a háttérvilágítást. Ez még elég új dolog - bizots láttál már kamerával felvett mozgóképet LCD monitorokról, ahol olyan, mintha vibrálna a kép, pedig szabad szemmel ilyet nem tapasztal az ember - na ezt kezdik kivonni a forgalomból manapság.

A képfrissítésnek nem sok köze van a szem fáradásához (60 és 120 Hz között legalábbis nincs nagy különbség) - e-ink kijelzők például sokáig egyáltalán nem frissítik a képet és így érik el azt, hogy jól lehessen róluk szöveget olvasni.

2014. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"120/144/200 Hz-en hiába van egyre nagyobb képfrissítés, ha előre gyártott média lejátszásánál csak többször ismétli a képet"

Ez oké, de mi van akkor ha nem mozgóképet nézek, hanem mondjuk egy folyton álló weboldal betűit? vagy Excel táblázatot , Word dokumentumot? Utcai webkamera képét, órákig... itt is jó lenne ha nulla lenne a képfrissítés, jobban olvasható lenne? Ugyanúgy mint a papírlapra írt szöveg. 0 képfrissítés, de jó olvashatóság.

Olvasható nekem ez a szöveg 50- 60 -120Hz-en is, de engem fáraszt egy idő után az alacsonyabb frekvencia.

Nem tudom bebizonyítani, neked, de hamarabb megfájdul a szemem a 60Hz-estől mint a 120-astól. Van lehetőségem mindkettőt használni, és tapasztalom. Munkámból adódóan pedig órákig kell néznem őket....


"60 és 120 Hz között legalábbis nincs nagy különbség"

Nincs. Csak pontosan 60Hz. Vagyis 100%. Vagy 2-szerese ha így jobban tetszik :)


"bizots láttál már kamerával felvett mozgóképet LCD monitorokról, ahol olyan, mintha vibrálna a kép"

Láttam. De azok CRT monitorok voltak, tudod amelyeknek "seggük" volt :)


"flicker-free" névvel beharangozott technológia"

Nem hallottam még róla , szeretettel várom :)

2014. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!