Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeintetek, lehetséges az...

Szeintetek, lehetséges az oculus rift-et annyira tovább fejleszteni, hogy úgy érezd, hogy tényleg "benne" vagy a játékba?

Figyelt kérdés

Én nem nagyon értek ehez a teknikai cuccokhoz ezért hát titeket kérdezlek, hogy lehetséges lenne egy ilyen sword art online-s cuccot létrehozni?

(Sword Art Online: rövidítés SAO, Anime-Manga)

Tegyükföl, hogy egy a gép által generált álombe elvisz, és (valahol olvastam) mivel az agy arra az időszakra kikapcsolja végtagokat, ezt úgy értem, hogy az agy által kiadott jelre nem reagál az adott végtag. És ezt a jelet felvennék és beültetnék az adott "álom-játék"-ba így meglehetne oldani a mozgást közlekedést stb.

Ez mennyire lehetne kivitelezhető.

(Bocs a helyesírásomért avagy, ha rosz szóval fejeztem ki magamat, altalános iskola után külföldre költöztem, szóval megköszönném ha nem minden második komment ezen akadna fel ahelyett, hogy megosztaná a véleményét a kérdéssel kapcsolatban. Köszönöm)



2014. aug. 16. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
ööö....hát ez egy nagyon jó kérdés de szerintem itt senki sem foglalkozik ilyesmi dolgokkal.vagy ha igen nem ennyire komolyan :D bár szerintem nem lehetséges.
2014. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Érdekes téma és engem is nagyon érdekel (csak ez miatt jelentkezek jövőre villamosmérnöknek). Az Oculus Rift egyenlőre csak a szem stimulálására koncentrál. Olyan eszközök is vannak már amelyek lehetővé teszik, hogy az agyhullámok segítségével irányítsunk szoftvereket (pl. emotiv epoc).

Amúgy ennek a területnek a neve neurogaming.


Itt van erről egy iszonyú érdekes cikk:


[link]


emotiv epoc:


[link]



Szerintem a SAO-ban lévő eszköz megalkotása jelenlegi technikai fejlettség mellett elképzelhetetlen. Az az eszköz nem szimplán csak az agyhullámokat érzékeli, hanem magát az agyat is stimulálja és ezzel hozzá létre a képvilágot. Na már most az agyhullámok érzékelése és annak stimulálása egy teljesen más terület.

A jelenlegi eszközök csak a tudatos agyhullámokat tudják felfogni (ha jól tudom), ergo nagyon erős koncentrálást igényelnek (szerintem ezek nem alkalmasak egyenlőre játékra vagy legalábbis nem olyan formában mint ahogy leírtad). Ahhoz, hogy egy játékban ténylegesen olyan hatást érjen el mint a valóságban érzékelnie kellene azon agyhullámokat amelyek a tudatlanul tevékenységek közben működnek (pl. járás, érzékelés stb., ezeket mind tudattalanul végezzük ).


Ha pedig azt nézzük, hogy az Oculus Rift a jelenleg legfejlettebb VR eszköz és még meg sem jelent a felhasználói változat, akkor ebből egyenesen következtethetünk arra, hogy tényleg nagyon messze van még az általad felvázolt hardver.


Ajánlok egy könyvet, Ready Player One. Ez egy iszonyat jó regény amely lényegében egy VR játékról szól, az ebben felvázolt eszközök sokkal valósághűbbek.

2014. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utána néztem, és amikor ez ember álmodik az agy ugyan úgy adja le a testrészeknek a jeleket (mozgáshoz stb.) de mivel a test tudja, hogy álmodik nem reágál rá. Ezek az agyjelek kimutathatóak.

Szóval szerintem a közlekedéssel nem lenne gond, inkább azzal lenne gond, hogy miként és hogyan tudná az agyat egy olyan "állaőotba" eljuttatni, hogy egy számítógép által írt világba eltudja a felhasználót repíteni azzal az érzéssel mintha az lenne a valóság.

2014. aug. 17. 14:46
 4/6 anonim válasza:
Nekem van Dk2-m és fullra olyan mintha ott lennél, legalábbis látványilag.
2014. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem annyira nem vagyunk tőle messze mint ahogy a 2 válaszoló írta... A szükséges technológiák 1része már megvan (kb az alap) a fejlesztők között ott vaj Jhon Carmark aki hát mondjuk h szoftverzseni + a legjobb gepeszek dolgoznak rajta... Mivel tell a legnehezebb problemakat veti fel ez a téma így biztos kell neki meg vagy 10 év de ha azt nézzük akkor az annyira nem sok...
2014. nov. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát nem tudom, én az Alien Isolationnal játszok Oculus Rift DK2-vel és már így is szívroham közeli állapotok vannak:) Nem nagyon érzed a külvilágot,ha fülessel használod totális a félelem. Egyedül a felbontást kellene növelni.
2014. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!