Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hátrányai vannak az...

Milyen hátrányai vannak az Apple számítógépeknek?

Figyelt kérdés
Rengeteg jót és szépet hallottam az Apple MAC gépekről, ám engem érdekelnének a hátrányai is a PC-khez képest. Mik a tapasztalaitok?

2014. aug. 19. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Hátránya leginkább az ára.

Rettenetesen drága ahhoz képest, hogy milyen hardverekből épül fel. Annyival viszont nem időtállóbb, mint egy pc.

Előnye, hogy az oprendszer autgondolom, hogy nagyon jó

2014. aug. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Na lemaradt a vége:

Előnye, hogy az oprendszer véleményem szerint nagyon jó, szinkronizálás más apple termékekkel, vannak nagyon jó programok, de azt gonfolom, hogy hiába a prémium minőség, egyszerűen neméri meg.

A perifériák sem az igaziak.

Azt az egeret nekem pl szenvedés volt használnom, a billentyűzrttel sem voltam megelégedve, bár az azért valamivel jobb.

Neked kell mérlegelni a helyzetet.

Ha megteheted, akkor érdemes lehet kipróbálni, de ha nem jön be, akkor szívás.

2014. aug. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Ára, takaríthatóság, fejleszthetőség.
2014. aug. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 BM-Striker ***** válasza:
87%

Először is Mac gépek is IBM PC kompatibilis gépek(értsd PC-k) mióta az Apple Intel processzort használ.


A hátrányai pont azok, mint a többi magas integráltsági fokú márkás számtógépnek.


Magas ár, korlátozott testreszabhatóság és fejleszthetőség.


Maguk a gépek jó minőségűek.


OSX nagyon fogyasztóorientált, ez valakinek előny, valakinek hátrány.


Perifériák jók, de nekem nem jönnek be igazán.


Nincsenek hozzájuk erős játékra való videokártyák.



A 13 colos Macbook Air pl saját kategóriáján belül kifejezetten normális áron kapató.

2014. aug. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem sok hátrányát látom (10 éve használok Mac-et). De ha mégis fel kéne sorolnom párat:


- ha egyszer hozzászoksz az OSX-hez, minden más rendszeren kínszenvedés a munka

- nem fogod tudni elképzelni, hogy egy notebook lehet 2 kilós, és 4-5 óra múlva töltőre kell rakni

- állandóan azon görcsölsz, hogy vajon működik-e benne a hűtőventilátor (mert hallani nem nagyon fogod)

- nem érted, hogy hogy lehet az, hogy 6 év után a napi intenzív használat mellett sem kell zsanért cserélni a kijelzőnél (legalább 4-10 nyitás naponta)

- furcsa, hogy egy 6-7 éves gépre a legfrissebb oprendszert telepítheted, és mégsem lassul be használhatatlanra, sőt..

- nem lehet a felhasználói felületet igazán személyessé tenni (háttérkép, és kifújt). De ha kipróbálsz néhány szoftvert, ami megteszi, rájössz, hogy nem is érdemes

- nem játszani tervezték (ez csak akkor negatívum, ha arra kell)

- szinte kínos, hogy 6-7 év után még mindig 140-170e Ft-ért eladható (egy annó persze majd' 400e-es gép, de arányaiban nézve nem semmi szerintem), és max. a használat során kissé karcosodott alumíniumot tudod negatívumként beírni, mint értékcsökkentő tényezőt

- Hardcore Windows felhasználó nehezen szokja a rendszert (mert inkább linux feeling-je van)

- Hardcore Linux felhasználó nehezen szokja a rendszert (viszont nem linux, hanem unix)

- Arra épít a rendszer, hogy a gépeden lévő adatokat a megfelelő szoftver kezeli, nem pedig Te. Ha nem tudod ezt elfogadni (és még mindig a mappába rendezgetős módszer hatékonyságát vallod), akkor nem neked való. Engem pl. nem érdekel, hogy van a zenefájl. iTunes tudja, és játssza. Ez nekem elég. :-)

- "warez" elenyésző mértékben érhető el (mondjuk szemét, semmire sem jó szoftverek is jóval kevesebb számban keserítik az ember életét)

- zavarba ejtő, amikor azt veszed észre, hogy némelyik eszközöd használati tárgyként, és lakásdekorációként is jól funkcionál (ellentétben az aszal alá rejtett PC-vel, pl.).

2014. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BM-Striker ***** válasza:
32%

- ha egyszer hozzászoksz az OSX-hez, minden más rendszeren kínszenvedés a munka


Szubjektív vélemény, van aki utál vele dolgozni.


- nem fogod tudni elképzelni, hogy egy notebook lehet 2 kilós, és 4-5 óra múlva töltőre kell rakni


Egy normális Windows alapú ultrabook-ra ugyanúgy igaz.


- állandóan azon görcsölsz, hogy vajon működik-e benne a hűtőventilátor (mert hallani nem nagyon fogod)


Ez akármilyen csendes gépre igaz.


- nem érted, hogy hogy lehet az, hogy 6 év után a napi intenzív használat mellett sem kell zsanért cserélni a kijelzőnél (legalább 4-10 nyitás naponta)


Megint csak ez minden jó minőségű notebook-ra igaz.


- furcsa, hogy egy 6-7 éves gépre a legfrissebb oprendszert telepítheted, és mégsem lassul be használhatatlanra, sőt..


Ugyanúgy igaz Vista futtatása képes gépekre-kre is.


- nem lehet a felhasználói felületet igazán személyessé tenni (háttérkép, és kifújt). De ha kipróbálsz néhány szoftvert, ami megteszi, rájössz, hogy nem is érdemes


Megint csak, ez attól függ, hogy valaki szereti-e az OSX-et


- nem játszani tervezték (ez csak akkor negatívum, ha arra kell)


Az iMac-ban lévő GK107 alapú VGA GPU render-re és compute-ra (értsd munka)se jó.


- szinte kínos, hogy 6-7 év után még mindig 140-170e Ft-ért eladható (egy annó persze majd' 400e-es gép, de arányaiban nézve nem semmi szerintem), és max. a használat során kissé karcosodott alumíniumot tudod negatívumként beírni, mint értékcsökkentő tényezőt


Használtan is túlértékelt. Azért lehet eladni ennyiért mart ennyiért is hajlandók megvenni használtan.


- Hardcore Windows felhasználó nehezen szokja a rendszert (mert inkább linux feeling-je van)

- Hardcore Linux felhasználó nehezen szokja a rendszert (viszont nem linux, hanem unix)


A Linix az inkább UNIX, mint az OSX, POSIX sabványanak nagyobb részét teljesíti


- Arra épít a rendszer, hogy a gépeden lévő adatokat a megfelelő szoftver kezeli, nem pedig Te. Ha nem tudod ezt elfogadni (és még mindig a mappába rendezgetős módszer hatékonyságát vallod), akkor nem neked való. Engem pl. nem érdekel, hogy van a zenefájl. iTunes tudja, és játssza. Ez nekem elég. :-)


Irreleváns, hogy neked mi elég.

Az hogy menni kontrollt hagy a rendszer felhasználónak az tervezési döntés.


- "warez" elenyésző mértékben érhető el (mondjuk szemét, semmire sem jó szoftverek is jóval kevesebb számban keserítik az ember életét)


Ugyanúgy elérhető Warez. nézz csak fel egy torrent oldalra, hány tört OSX-es program van fönn.


- zavarba ejtő, amikor azt veszed észre, hogy némelyik eszközöd használati tárgyként, és lakásdekorációként is jól funkcionál (ellentétben az aszal alá rejtett PC-vel, pl.).


Ez az utolsó szempont egy számítógépnél.


Ezt úgy mondod, mintha nem lennének elegáns kompakt számítógépházak elérhető áron, vagy szép mini-pc-k notebook-ok.


Pl szerintem a HP 6930p notebook szebb mint akármilyen Apple.

2014. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%
nagyon rossz az ár/érték aránya azaz nagyon drága. Es akkor jogosan jöhet a kérdés hogy miért is ilyen drága: azért mert márkás, mert Apple ,a Nike cipő is azért drágább mint a kínai mert Nike.
2014. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

#6., #7., köszönjük, hogy itt voltatok, most menjetek tanulni.


10 profi grafikusból, zenészből körülbelül 9 Mac-et használ, nyilván azért, mert hülyék.


A reális negatívumai egy Mac-nek Magyarországon:


-az ára, a forint gyengesége és a 27%-os ÁFA miatt nem minden felhasználó engedheti meg magának (a világ más részein sokkal elterjedtebbek az Apple számítógépek)


-az, hogy itt (pontos adatot nem tudok) a döntő többség Windows-t használ, melynek bizonyos elemei nem 100%-osan kompatibilis az OSX-szel



De azt is tudjuk, hogy:


Az Apple azért a világ legértékesebb márkája, mert "drága márka, gyenge tudással" (akkor te miért nem csinálsz egy drágábbat, biztos azt is mindenki venné).


Azért döntöttek rekordot a napokban az Apple részvények, mert a cég Steve Jobs óta már nem a régi, tehát nem érdemes venni a termékeiket.

2014. aug. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BM-Striker ***** válasza:

Komolyan, én szetten az Apple gépeket, de felhasználói bázisa halálra idegsít.



Mind egy megbízható reprezentatív statisztikát, ami szerint a profi grafikus 90%-a MAC-et használ.


És miért működne máshogy pl. a Photoshop és az Illustrator jobban agy Mac-en mint miden más gépen?


A folyamat így zajlik le:

Aspiráns grafikus hallja, hogy profik Mac-et használnak, ezért vesz egy Mac-et. Az idő múltával egy újabb profi grafikus lesz aki Mac-et használ, ezzel erősíti a mítoszt.


De ez a tanulási folyamat egy Windows-os gépen is ugyanúgy lezajlott volna.



OSX nem tökéletes, függőtlenül attól, hogy annak állítják be.


Ez egy adott hardverkörnyezetre specializált BSD/NeXTSTEP hibrid, ami egy adott felhasználói réteg igényeit kielégíti kifejezetten sikeresen.

2014. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9., őszintén, nem fogok keresgéli ezzel kapcsolatban. Talán nincs is ilyen statisztika, tehát a kijelentésem nem támasztható alá csak a tapasztalatommal, amit persze nem muszáj elhinni.


Grafikusként dolgozom, én Mac-et használtam mindig is. Sok év alatt több száz emberrel dolgoztam (Magyarországon is és külföldön is), és 1-2 kivétellel mindegyikük Apple gépen tervezett (biztos, hogy kevesebb mint 10%-uk).


Persze ebből nehéz (és nem is lehet) levonni azt, hogy 10-ből 9, ezt csak nagyjából, saját tapasztalataimból írtam. (Egyébként meglepne, ha ezzel nagyot tévedtem volna.)

2014. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!