Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hátrányai vannak az...

Milyen hátrányai vannak az Apple számítógépeknek?

Figyelt kérdés
Rengeteg jót és szépet hallottam az Apple MAC gépekről, ám engem érdekelnének a hátrányai is a PC-khez képest. Mik a tapasztalaitok?

2014. aug. 19. 00:12
1 2
 11/13 BM-Striker ***** válasza:

#10 Pont ez az.


Ez "kultúrlis" kérdés, nem technikai.


Szakmán belül elterjedt a nézet, hogy Mac jobb.


Itt inkább az lehet gond, hogy a márkás asztali PC-t nálunk nem nagyon lehet találni csak irodai gép formájában.


A legtöbb előnyös tulajdonsága Mac-nek érvényes más gyártó kategóriájú is (amerikai árakat figyelembe véve)


Egy amatőr módon összerakott valóba igénytelen egy Mac-hez képest.


Aki már rakott össze több gépet ,az meg tud becsülni igényes felépítésű márkás gépet, mint pl egy Mac Pro, vagy egy Dell Precision.


Mond meg:



Miben rosszabb grafikai munkára egy jól kalibrált monitorral rendelkező korszerű PC, mint mondjuk egy iMac?



Amit ebből ki akarok hozni, hogy Apple gépei nem különlegesek, csak nagyon jók.

2014. aug. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Van igazság abban, amit írsz. Én mondjuk más okokból is jobban szeretem a Mac-et, de biztosan benne van az is, hogy látod, hogy az oktatónak is ez van, te is ilyet veszel. Hasonlóan jól működő Windowsos gépnek egyébként az ára is hasonló, tehát innentől el is felejthetjük, hogy az Apple "drága".



Én az iPad, iPhone szinkronizálás miatt ha nem dolgoznék rajta is ezt vettem volna (Nyilván, most jöhet, hogy miért Apple telefon és tablet. Azért, mert az iOS-t tartom a legjobb mobil operációs rendszernek.).


Nekem a 15" Retina MacBook Pro is kellett, mert sok utazás alatt is jó kijelzőn kell dolgoznom. Más laptopok kijelzője nem elég jó.


iMac-et nem vennék magamnak, egyedül a szép design miatt érheti meg egyeseknek. Mivel nekem nem elég erős, maradok a Mac Pro - Thunderbolt Display (hasonlóan szép) kombinációjánál.



Nyilván, ez a felállás szoftverekkel már több, mint 2 millió forint, de ilyet nem facebookozásra meg filmnézésre kell használni.

Átlagfelhasználónak semmi szüksége MacBook Air-nél, 13" Retina Pro-nál vagy gyengébb iMac-nél jobb gépre. Mac Pro-ra meg főleg nincs.

2014. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A használat célja htározza meg. Most ez olyan dolog, hogy kinek mi tetszik. Szubjektíven tudok ehhez a kérdéshez hozzáállni.


Kb annyi ideje használok mac-et mint előtte pc win-el és linuxal.


A windows kompatibilítása miatt szerettem a linuxot meg stabilítása miatt.

Mostan a Mac gyakorlatilag mindekttőt helyettesíti.


Vannak kényelmetlen dolgok, mint pl a billentyűleosztás, de van millió alkalmazás ami sima pc leosztásra állítja a speciális karaktereket. Évek óta mac-em van de pc-s leosztást használom. :D


Aztán igazából más rosszat nem tudok mondani ami nagyon zavaró lenne, max a magyarításban a lokalizációkban van némi félreértelmezés vagy rossz megfogalmazás, de tényleg ennyi az a rossz ami eszembe jutott hirtelen.

Viszont számtalan dolog van, ami viszont Windows-ból és Linux-ból is hiányoltam, igaz akkor még nem is gondoltam, hogy szükség lehet iylen-olyan funkcióra, de ma már el sem tudom képzelni nélküle a számítógépet.


Az ára vaskos de szerintem megéri, láthatóan mennek lefele az árak az applenél, ill a használt mac-ek megérik a pénzüket. Pérmium termékekről lévén szó egy 500-ezer ft-os laptop nem is annyira drága. Ha körülnézünk a Sony-nál Vagy a Del-nél, sokszor gyengébb hardvert találunk drágábbért nem beszélve utána a szoftwerek áráról ami megint nem elhanyagolható (főként win alatt ami gyárilag szinte semmire sem jó).


Ez az én szubjektív véleményem.

Amire használom a gépet: Honlapszerkesztés, programozás, +D renderek tervezés, zeneírás, grafiki munkák, és minden egyéb amire egy számítógépet lehet. Játékra nemnagyon, mert arra időm nincs meg talán ez az a terület amin az apple gyenge. De engem ez nem zavar.

2014. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!