Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy régi 486-os gép monitorát...

Egy régi 486-os gép monitorát mai szemmel egészségre ártalmas használni? Mennyit fogyaszt egy ilyen gép egy maihoz képest?

Figyelt kérdés

Vaterán meg más oldalakon vannak komplett régi gépek elég kedvező áron, gondoltam veszek egyet régi játékokkal játszani stb. de eszembe jutott, hogy amikor nekünk régen volt egy 386-osunk akkor ahhoz ilyen fura üvegelőlapot kellett használni a monitorhoz, mert azt mondták veszélyes a sugárzása, akinek meg nem volt ilyen előlapja az meg felvett egy ilyen fura sárgás hegesztőszemüveg-szerűséget.


Ha vennék egy ilyen gépet, szerezhetnék hozzá olyan fényszűrőt is, hogy biztonságos legyen? Mennyit fogyasztott egy ilyen?



2014. szept. 8. 15:15
 1/9 Tengor ***** válasza:

Mai szemmel pont annyira ártalmas használni, mint régivel. Tekintve, hogy az ember szeme nem 20 év alatt fog továbbfejlődni.


A gép fogyasztása 100 W körül lehet, ami hallásra nem sok, relatíve viszont elég magas.

A CRT monitorok 100 W körül fogyasztanak. A ma 15-30 W-os monitorokhoz képest ez elég sok.

Pontosat típus alapján v. még pontosabban mérés alapján lehet mondani.


Régi játékokat az ingyenes dropbox-szal is lehet játszani (esetleg virtuális géppel), nem kell hozzá feltétlenül régi gép.

2014. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ártalmassabb de csak rövid távon mert villog,aztán 10 percig nyúzod a macskádat és visszaülsz.
2014. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Úgy tudom csak a 486 korszak után jöttek be ezzel a low radiation logós CRT monitorok, amik kevésbé sugároztak.

A másik dolog az a vibrálás, ami inkább káros CRT -knél.


Nekem már vagy 10 éve csak LCD -im vannak. Itt a faluba gyakran vállalok PC javításokat, erre külön LCD monitort használtam. Épp pár hete keresztfiamnak tönkrement a sajátja, odaadtam neki helyette ezt a javításra használt LCD -met, és beállítottam helyére egy viszonylag újszerű Belinea CRT -t. Már egy Windows telepítést is alig bírtam ki vele a szemem komolyan mondom égett, könnyezett, szúródott. Teljesen elszoktam tőle.


10 eFt alatt már lehet jó képminőségű, megbízható LCD -ket venni. Ennyit már csak érjen meg az ember egészsége szerintem. Én is veszek 1-2 héten belül egyet, pedig nekem hetente max 3x2 órát kell.

2014. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért kell régi játékhoz régi gép?

Amelyik nem directx-es, az tény, hogy baromi gyorsan fog futni, szinte játszhatatlanul, de a régi gépben minden régi, ami nem feltétlenül jó (régi ATA winchester, régi cd-rom, régi táp, stb.)

2014. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első a dosbox ra gondolt(van dropbox is, de az másra jó).
2014. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tengor ***** válasza:
#5, köszönöm a javítást! Máshol járt az agyam. Még jó, hogy Dropbox ref linket nem tettem ki :D
2014. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen LCD-t lehetne rákötni egy 486-osra.
2014. szept. 8. 16:32
 8/9 Tengor ***** válasza:

Bármilyent. Persze azért ne várd, hogy a FHD-t kihajtja.

Egyébként továbbra is áll a kérdés, hogy minek gépet venni, ha csak játszani akarsz igazából és nem egy régi gép tulajdonosa lenni.

2014. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tudom, hogy régi a kérdés, úgyhogy csak annak írom, aki ezután tévedne ide:

A fogyasztása csak a gépnek olyan 40-50W körül megy, egy mai gépnek csak a procija ennek a dupláját kéri.

Az a monitorszűrő nem azért volt, mert sugározna (A régi VGA monitorok sem sugároztak, csak a kezdetiek), hanem a sztatikus feltöltődés ellen dolgozott, illetve javított kicsit a kontraszton. Ami a szemet roncsolta az az 50hz-es villogás, amin semmilyen szűrő nem segít, viszont már abban az időben is a jobb videokártyákon már állítható volt a megfelelő programokkal. De bármilyen VGA csatlakozós lapos monitor ráköthető egy átlagos 486-osra, más kérdés, hogy mennyire adja így vissza az élményt... :)

2018. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!