Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a Pcnek?

Msebi06 kérdése:

Mi baja lehet a Pcnek?

Figyelt kérdés

Öcsém elindított egy játékot pcn, de kiment 5 percre a szobából, mire ment vissza le volt fagyva. Újraindította, de ahol a gombot kell benyomni ha biosba akarunk belépni annál a résznél (talán rendszerellenőrzésnek hívják) lefagyott. Szólt nekem, ugyan az volt a tünet, átmozgattam benne a csatikat meg amiket lehetett, de semmi. Kb ötödik próbálkozás után már kép se volt, sőt kb 4-5mpenként újraindult a gép magától. Próbáltam olyat is, hogy kikaptam a videókártyát, ramokat, de ugyan ezt csinálta. Proci kb 2 hónapos benne. Szerintem az alaplap a bűnös, szerintetek?


Még ide hátha összefügg, hogy tavaly decemberben vettük használtan a gépet, mikor hazahoztuk csak sötét képet mutatott, akkor átmozgattam benne a dolgokat és ment, rá kb 2 hétre megint ilyen gond volt, semmi áron nem jött kép. Egyesével áttettem az alkatrészeket haverom gépébe és minden simán ment, összeraktam öcsémét megint, és egészen tegnapig semmi gond nem volt, akkor szólt öcsém, nincs kép. Megint átmozgatás hasonlók, semmi. Kiszedtem a videókártyát, alaplapra kötöttem a monitort és egyből jó volt. Visszatettem utána vagy 10edszerre volt kép, aztán most előjött a fönt leírt hiba.



2014. szept. 9. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te magad leírtad a megoldást: A Videokártya a bűnös. Használd ezentúl az alaplapin, vagy szerezz újat.
2014. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Videókártya a bűnös. Viszont érdemes megnézni azt is, hogy mi miatt mehetett tönkre! Milyen tápot használsz?
2014. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen konfiguraciod van?
2014. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
VGA kuka
2014. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De ha kiszedem a videókártyát, akkor miért nem megy a gép? Ugyan úgy fekete kép a monitoron, pedig az alaplapra föl van kötve.


Gigabyte G41MT-S2 (rev. 1.3) alaplap

Intel Xeon E5440 proci

Cooler Master Hyper TX2 hűtő

8GB Kingston DDR3 RAM

Asus EAH6850 DirectCU Voltage Tweak 1GB VGA

Channel Well Tech PUFP355P táp

2014. szept. 9. 17:24
 6/12 Gábor_79 ***** válasza:
Én az alaplapra gyanakodnék. Ha másik gépbe átrakva minden működött.. Egyedül ez nem lett tesztelve.
2014. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez meg a másik hogy a többi ment más gépekben. Másik, hogy ha kiszedem se megy a gép, újraindulgat.
2014. szept. 9. 19:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez meg a másik hogy a többi ment más gépekben. Másik, hogy ha kiszedem se megy a gép, újraindulgat.


mi hol miért

:?

2014. szept. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lali.89 ***** válasza:
Ez annyi mindentol lehet :) . Én azt javaslom hogy szed szét a gépet teljesen, teljes tisztítás nézd át az alaplapot a táp kabeleit memóriát. Tedd ki az asztalra és ott rakd össze egy tesztre. És ha megvan BIOS clear. Ja és érdemes lenne kölcsön kérni egy tápot.
2014. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pénteken ha minden igaz lesz itt másik gép, azzal kipróbálom.
2014. szept. 10. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!