Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a Pcnek?

Msebi06 kérdése:

Mi baja lehet a Pcnek?

Figyelt kérdés

Öcsém elindított egy játékot pcn, de kiment 5 percre a szobából, mire ment vissza le volt fagyva. Újraindította, de ahol a gombot kell benyomni ha biosba akarunk belépni annál a résznél (talán rendszerellenőrzésnek hívják) lefagyott. Szólt nekem, ugyan az volt a tünet, átmozgattam benne a csatikat meg amiket lehetett, de semmi. Kb ötödik próbálkozás után már kép se volt, sőt kb 4-5mpenként újraindult a gép magától. Próbáltam olyat is, hogy kikaptam a videókártyát, ramokat, de ugyan ezt csinálta. Proci kb 2 hónapos benne. Szerintem az alaplap a bűnös, szerintetek?


Még ide hátha összefügg, hogy tavaly decemberben vettük használtan a gépet, mikor hazahoztuk csak sötét képet mutatott, akkor átmozgattam benne a dolgokat és ment, rá kb 2 hétre megint ilyen gond volt, semmi áron nem jött kép. Egyesével áttettem az alkatrészeket haverom gépébe és minden simán ment, összeraktam öcsémét megint, és egészen tegnapig semmi gond nem volt, akkor szólt öcsém, nincs kép. Megint átmozgatás hasonlók, semmi. Kiszedtem a videókártyát, alaplapra kötöttem a monitort és egyből jó volt. Visszatettem utána vagy 10edszerre volt kép, aztán most előjött a fönt leírt hiba.



2014. szept. 9. 17:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sikerült már ma gépet szereznem, helyzet a következő:

Az egészet a videókártya nélkül csináltam, mert a másikba nem lehet bekötni, nincs a tápon csatlakozó hozzá.

Öcsémét bekapcsoltam, kb rögtön újraindult. Beletettem haverom tápját, ment minden, beléptem windowsba, vártam csomót, semmi gond. Visszatettem a régit, beindult, volt kép, lépett volna windowsba, de újraindult. Megint indítottam, akkor jó volt minden sokáig. Rákötettem a videókártyát, egyből kilépett. Lehet kevés neki a 400w-os táp, vagy csak simán meghibásodott.

Szerintetek ehhez a rendszerhez mekkorát, meg milyet kéne vennem?

2014. szept. 10. 18:09
 12/12 A kérdező kommentje:
Vettem hozzá egy Chieftech CTG500-as tápot, megy minden rendesen rajta. Tényleg táp gond volt, nem vga, mint elején írták. Köszi!
2014. szept. 13. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!