Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux mint mate vagy xubuntu...

Linux mint mate vagy xubuntu a jobb régi gépre?

Figyelt kérdés

2gb ram 1 magos 3ghz proci 1gb-os vga.


netezésre,filmnézésre,zene hallgatásra,egyébb officosmunkára kell. melyik futna gyorsabban ezen a gépen és melyiket ajánljátok ??


2014. szept. 11. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Linux Mint. Mérsékelt a gépigénye, de nem is túl fapados.
2014. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Z0lcsi ***** válasza:

Én nem vagyok oda a mintekért, ettől függetlenül lehetnek jók. Egyáltalán nincs olyan rossz gépen, bátran tehetsz rá szerintem valami vagányabbat is, de valóban az ubuntu alapúak lennének a jó választások.

[link]

ezek mind ubuntura épülnek.

De ha te a xubuntu és a mate között nem tudsz dönteni, akkor már csak azért is xubuntu, mert szerintem sokkal jobb az xfce felület.

ha nagyon arra mész, hogy szinte semmi gépigénye legyen, akkor lxde asztlai környezetűt válassz, vagy most a napokban próbáltam ki egy debian alapú disztrót: q4os, üresjáratban 107MB ramot foglalt mindössze.

2014. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Z0lcsi ***** válasza:
géped*
2014. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Xubuntu kisebb fogyasztású alapból, de ha bekapcsolod rajta a kompozitálást (vagy MATE-en kikapcsolod), akkor már mindegy
2014. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Linux Mint tökéletes futna rajta :)
2014. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!