Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SpeedFan szerint az alaplapi...

SpeedFan szerint az alaplapi chipkészletem 80celsius fok. Minden más program szerint nem, SpeedFan lehet a hibás vagy az alaplappal van gond?

Figyelt kérdés

Pasztázás megtörtént szóval a hűtőborda érintkezik a chippel... Viszont csak a SpeedFan szerint 80fokos a chip. Minden más program szerint egy hőmérséklet sem közelíti meg a 80fokot.

Valaki találkozott már ilyennel?

Szerintetek hol lehet a hiba?

Vagy a SpeedFannal lenne gond? Régóta ezt a programot használom,de gondom még nem volt vele...



2014. szept. 12. 20:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Lézeres hőmérővel, de azzal is csak a hűtőborda hőfokát tudod, ami hidegebb mint az alatta lévő chip. De nyugodj meg, ha kézzel meg tudod fogni és langyos, akkor alatta egészen biztosan nem forró semmi sem. Túlmelegedni így nem fog.
2014. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Bekapcsolásnál volt langyos,de progi szerint már akkor megvolt a 79fok. Most elég meleg de még meg tudom fogni,de még mindig 79fok!
2014. szept. 15. 20:23
 13/18 anonim ***** válasza:
Elég egyértelmű, hogy rosszul mér a szenzor. Vedd le róla a bordát, na ha akkor nem kúszik fentebb, akkor tényleg rosszul mér. Csak saját felelősségre és ne hosszú ideig, mert nem véletlenül van rajta a borda! Processzornál már nem merném tanácsolni, mert az borda nélkül azonnal megfőne.
2014. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Mint tudjuk ezeken a lapokon gyengébben van felfogatva a borda. De hozzáér a Chiphez és ez a lényeg. Ezzel csak azt akarom mondani hogy kézzel kicsit le tudom emelni a chipről menet közben. Viszont akkor emelkedik akár 88fokra is...
2014. szept. 15. 20:32
 15/18 anonim ***** válasza:
Mostmár megtudtuk, hogy a szenzor mér. Szerintem hülyeséget, de mindegy. Alaplap típusa?
2014. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Gigabyte GA-MA770-UD3
2014. szept. 15. 20:38
 17/18 anonim ***** válasza:
Rákerestem helyetted, egy helyet találtam ahol konfigurációt említenek, x processzorral és videókártyával jó, még másikkal égetően forró a hűtőborda. Aztán az összes többi helyen 79-81 C fokig terjed a hőmérséklet, egy esetben pedig 200+ fokig felugrál, mégis rendben működik. Azt írták amit én, rosszul mér a szenzor. Ha nagyon aggaszt, hűtsd pluszban egy kis ventillátorral és akkor biztosan nem lesz gond.
2014. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Az benne a pláne hogy szobai ventillátorral lehűtöttem az északi hídon lévő hűtőbordát. A borda langyos volt,mégis megvolt a majd 80fokos mérés. Szerintem is rosszul mérhet a szenzor. De hát azért az emberbe van egy "félsz" hogy mivan ha mégse :) Ezért is tettem fel a kérdést...
2014. szept. 15. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!