Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez mennyire lehetséges? Vagy...

Ez mennyire lehetséges? Vagy csak szenzor hiba?

Figyelt kérdés

A következővel találtam szembe magam. AIDA64 nevű programmal szoktam monitorizálni pl játék közben, h minden rendben ment e, miközben játszottam.

És arra lettem figyelmes, hogy a feszültségeknél de olykor még a hőmérsékletnél is értelmetlen értékeket tud kiirni.

Pl: DIMM voltage átlagban 1,5V de a min érték mondjuk 0,3V. Ugyan ez a northbridge el is átlagban 1,1V de min érték 0,3. Illetve a hőmérsékletes dolog. A RAM-nál sikerül néha kiirnia, hogy 96 fokos volt, vagy 1...

Ezek szerintem nem nagyon hihető értékek, ilyen értelmetlen hőmérséklet illetve fesz mellet már rég össze kellet volna omlania a gépnek. Szóval nem tudom, hogy mi lehet a baja, simán csak rosszul olvassa be egy pillanatig az értékeket vagy magák a szenzorok rosszak.

AIDA teszten átmegy a gép semi baja nincs tőle, a progi se ír semmi hibát.

Alaplapom: ASUS Sabertooth 990Fx R2.0

Tápom: Corsair GS600W



2014. szept. 14. 20:36
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Új verziót használsz?

HWiNFO-t próbáltad?

[link]

2014. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a hw infot most nézem, de eddig nem sok időm volt tesztelni, de most nézem majd :) köszi :) amugy igen AIDA ból a legújabbat használom :)
2014. szept. 15. 16:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Na ma volt időm megnézni HWINFO val és igy jónak tünik, itt nem ir semmi furcsaságot :) köszi a tippet :) amm nemtudom hogy az AIDA miért mér olyan értelmetlen dolgokat... na mind1 a lényeg h elv nincs baja a szenzoroknak :) még 1 szer köszi :)
2014. szept. 15. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!