Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem lehet bootolni a pendriver...

Nem lehet bootolni a pendriveról. Találkozott valaki ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Az alap formaságokat átugorhatjuk, több mint 10 éve telepítek gépeket. :)


Némi előzmény: egy kingston pendrive-al is ilyen helyzetbe kerültem: a gép látta, viszont a bios kifagyott tőle. Először azt hittem az iso fájlal van gond, (eredeti msdna-s win8) majd ellenőrzés után egy üres fat32-re formázással próbálkoztam ami gond nélkül sikerült is. Újraindítást követően a bios megint kifagyott. Ekkor elővettem a maxell pendrive-ot és erről raktam fel az asztali gépet.


Két hét elteltével eljutottam a laptopig is. Ugyanaz a pendrive (előtte indult róla) ugyanaz az iso, ugyanaz a módszer. A probléma megint előkerült (maxell-nél hozza azt amit eddig a másik gépben a kingston). Érdekesség képpen betettem a kingstont (ami eddig se működött a másik gépben) azzal bár nem fagy ki, viszont nem is bootol be róla csak szimplán tovább megy a soronkövetkező hardverre.


(Igen, telepíthetném dvd-ről is, viszont itt a dolog mikéntje az ami nem hagy nyugodni..)


Egyébként a win7 tool-al írtam ki a pendriveokat, de próbálkoztam rufus-al is. A probléma ugyanaz...

És mint mondtam, a pendriveok tökéletesen működnek már futó rendszer alól.



2014. szept. 19. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
bios legacy usb support bekapcsolva?
2014. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt már kerestem én is, de helyzet az, hogy az acernek annyira buta a bios-a, hogy ilyen opció nincs benne.
2014. szept. 19. 12:07
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]

Ennyi az egész bios.

Az tény, hogy a gyártó oldaláról frissítettem a biost. (hiba nélkül ment) de nem hiszem, hogy az okozná a problémát. A másik gép és pendrive esetében nem történt biosfrissítés mikor a hiba jelentkezett.

2014. szept. 19. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!