Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bekapcsoláskor maximális...

Bekapcsoláskor maximális fordulatszámon dolgozik a CPU ventilátor. Miért lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy éjszaka kikapcsoltam az asztali számítógépem, majd másnap reggel bekapcsoláskor már nem működött. Hiba okára nem tudtam rájönni, annyit csinál hogy mikor bekapcsolom, teljes sebességgel forog a ventilátor, és még a BIOS-t se tölti be. A probléma az alaplappal lehet?


Próbáltam másik ventillátort, de sajnos annál is ugyan így cselekedett. Egyetlen tippem hogy az alaplapon a hőmérséklet érzékelő mehetett tönkre.


Ebben kérem segítségeteket, hogy lehetne megcsinálni, vagy esetleg milyen problémája lehet.


Köszönöm!



2014. okt. 24. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szedd ki a ramo(ka)t, majd tedd vissza.
2014. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már lett mozgatva, de most ismét megpróbáltam, de továbbra is azt csinálja :|
2014. okt. 24. 15:23
 3/11 A kérdező kommentje:

Előző üzenetemben úgy értem hogy a RAM :)


De ezt találtam:


"A simple way to check is to closely watch the HDD LED and the CD/DVD LED for any activity right after startup. If they show no activity, then you know that the machine is failing to POST."


Márpedig így van ahogy írja, tehát hogy sikertelen a tesztelés :|

2014. okt. 24. 15:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Szóval a HDD led nem világít? A gép szét lett szedve, vagy bármi mást elmozdíottál/cseréltél benne? Vagy csak úgy magától jelentkezett a probléma?
2014. okt. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod, nem világít a HDD led.

Azon az éjjel mikor tönkrement, illetve mikor először csinálta ezt, nem volt semmi mozdítva. Azóta viszont már igen. Annyi volt hogy este kikapcsoltam, lefeküdtem, reggel kapcsolnám be és ezt csinálja.

2014. okt. 31. 13:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Olvasgattam hogy a tápegység is lehet az oka, ezért majd le fogom ellenőrizni valhogy hogy jól működik-e.
2014. okt. 31. 13:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálam is volt így, ez viszont több hibalehetőséget ad.

Lehet az alaplap hibája, bár ezt egyszerűen ki lehet szűrni. Ha egyébként a bios nem tölt be, akkor ez könnyen benne van a pakliban.

A procit, videókártyát, merevlemezt, ramot, tápegységet egy másik géppel le tudod tesztelni, de nem tudom, hogy erre van-e lehetőséged.

Esetleg elvitted már szervízbe? Mondtak már valamit?

Amúgy milyen régi a gép?

2014. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem vittem még el szervízbe. Elég régi a gép, 3 éve van meg nekem úgy hogy..

Egy cégnél volt, ami megszűnt és így miénk lehetett, megvettük, de a cégnél tuti biztos vagyok benne hogy már vagy 3-5 év körül lehetett.

A gép: Dell OptiPlex GX280, kicsit más konfigurációval:

( [link]


A videokártyát, ramot kizártam hogy rossz lenne, most volt egy tápegység tesztelés, aminél szerintem néhány érték rossz:

ATX 24 PIN: -5V

4 PIN: 5V

Floppy 3,3V

Ezek nem világítottak, mikor szerintem kellett volna neki, de ez lenne a kérdésem. (Floppy nem érdekes, úgy sincs benne lejátszó csak kiírtam).


Procit nem tudom, mert nincs még egy olyan alaplap, amibe bele tudnám dobni (Pentium 4-es LGA 775 sockettel).

Merevlemezt sem tudom, mert nincsennek még SATA-s asztali gépeink :|

Jogos kérdés ez a szervízes dolog, de nem akarom már szervízbe vinni, nem akarok rá költeni pénzt :| Mert lényegében vagy kistesómnak dobnám össze a gépet, vagy eladnám utána.

2014. nov. 11. 19:22
 9/11 A kérdező kommentje:

Hibás link:

[link]

2014. nov. 11. 19:23
 10/11 A kérdező kommentje:
Rájöttem hogy az alaplap miatt sikertelen a POST teszt. Innen részletesebb információkat hogy lehetne kideríteni?
2015. jún. 20. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!