Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemezre mentett képeim/ze...

Merevlemezre mentett képeim/zenéim/filmjeim minősége romolhat az idővel?

Figyelt kérdés
Ha igen mit lehet ellene tenni? Ha zipfájlba vagy rarfájlba tömörítem az megvédi ettől?
2010. jan. 28. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Maximum, ha megsérül a képfile valamiért.
2010. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mert valahol azt hallottam, hogy egy idővel, kb 10-20 év elmosódhatnak, ezért archiválni kell.
2010. jan. 28. 21:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A digitális tárolás nem a mágneses tárolással talál (nézd a kazettákat) Ha kiirsz valamit lemezre, elrakod h ne karcolódjon, akkor 30 év mulva is le tod olvasni tökéletesen. Persze ha akkor még lesznek ilyen olvasók xD
2010. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor a számítógép saját merevlemeze is ugyanolyannak számít ebből a szempontból, mintha egy írható cd lenne?
2010. jan. 28. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:
A vinyó sokkal jobb megoldás sajnos az átlag dvd-cd.-re sem garantálnak 5-15 évnél tőbbet: [link]
2010. jan. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Már csak azt kérdezném még, hogy ha van mondjuk egy számomra nagyon kedves kép, és a szg saját merevlemezén tárolom, akkor így ha egyéb baj nem éri 15-20 vagy még több év múlva is változatlan marad? Tehát az idő eltelte miatt akkor nem fog romlani a minősége vagy eltűnni?

2010. febr. 3. 00:09
 7/13 A kérdező kommentje:

És még annyit, hogy rarfájlba tömörítve tovább megmarad vagy ez nem jelent semmit?

Köszi.

2010. febr. 3. 00:10
 8/13 anonim ***** válasza:

A minősége nem romlik, csak az adathordozók sérülhetnek, és ezért a fájl lesz részben vagy teljesen olvashatatlan. (mert a CD karcolodhat, winchester tönkremehet)

A fontos dokumentumokat,képeket ajánlatos egyszerre több helyen is tárolni pl.:kiirni CD-re, pendrive-ra másolni, email fiókba elküldeni, webtárhelyre feltölteni.

2010. febr. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező csak szívat titeket. Ti elhiszitek, hogy ilyen hülye lehet valaki?
2010. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem rak el egy vinyót 10-15 évre, csak mert rajta van egy kedves kép:D:D

Tekintve, hogy a vinyók annyit ki se bírnak, másrészt addigra már teljesen új technológiák lesznek érvényben.

2010. febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!