Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemezre mentett képeim/ze...

Merevlemezre mentett képeim/zenéim/filmjeim minősége romolhat az idővel?

Figyelt kérdés
Ha igen mit lehet ellene tenni? Ha zipfájlba vagy rarfájlba tömörítem az megvédi ettől?
2010. jan. 28. 21:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A vinyók se jobbak ilyen szempontból. Mivel működés közben állandóan pörögnek, állandóan amortizálódnak. Nem ritka, főleg olcsóbb fajtáknál, hogy pár éven belül elszáll az egész. (Ha meg nincs használatban,láttam már az állásban deformálódott, "beragadt" vinyót.)

A legbiztosabb módszer, hogy ha valami tényleg nagyon fontos, hogy TÖBB biztonsági másolatot is készítesz róluk. Pl. kimented CD-re vagy DVD-re, ezen kívül kimented őket mondjuk pendrive-ra vagy SD-kártyára. Pár évente ellenőrzöd, hogy olvashatóak-e.

2010. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legbiztosabb, ha kiírod CD/DVD-re, aztán a biztonság kedvéért pár évente átírod másikra.
2010. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Akkor még a dvd-ram disc is jó!
2010. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!