Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez hozzáértők! -...

Merevlemez hozzáértők! - Szerintetek még meddig lesz képes működni ez a HDD?

Figyelt kérdés

A kinyitható TV-n mögé valaki eszement a családból úgy tette be a hozzá tartozó filmgyűjteményes merevlemezt, hogy amikor a függőállványt valaki kinyitja, akkor leessen a HDD.

El is érte a szemét célját, mert leesett, és eléggé durván. Kb. úgy fél métert, és eléggé kemény felületre, még vissza is pattant róla. Azt nem tudom lényegében, hogy áram alatt volt-e, csatlakoztatva volt-e és a zuhanás közben arról szakadt le, vagy csak "simán".


Mindenesetre utána - bár tudom, egyesek szerint ez csak ráad a sérülésre -, mondván hogy már úgy is mindegy, egy naív remény nyomán visszacsatlakoztattam, és tudta olvasni a lemezt. Végigpörgettem a fájlrendszert, ránézésre a helyüken voltak a dolgok, ill. egy filmbe is beletekertem, azzal se volt semmi gondja.


Viszont egyszer a Kürt Kft. egyik szakértője által tartott - neten megnézett - előadásban elmondta az illető, hogy az ilyen eséseket egyetlen merevlemez sem ússza meg, a minimum, hogy szektorhibás lesz, és az egyre csak terjedni fog.

Ez talán mennyi idő műlvára jósolható meg. Érdemes megpróbáljam kimenteni a filmeket, fotókat, stb. róla, vagy hagyjam a francba, hogy az a szemétkedő szívja meg, aki úgy tette be, hogy valakinél kiessen, és nála romoljon el a merevlemez?


Egy szvsz. eléggé modern, legalábbis közel 1 TB-os (~960-970 GB körül, úgy rémlik) HDD.


Családi fotók is vannak rajta, ill. saját készítésű filmek, animációkat is arra helyeztem át, azért csinálnék róla mentést, ha még lehet. Van rá esély, ha látszólag látja a fájlokat?


Hozzáértőktől, vagy aki ez ügyben tud valamit, megköszönném az infókat!



2014. nov. 22. 20:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mint írtam, azért egy kis szerencse is kellett hozzá, de azért a mai vinyóknál szerintem a nagy adatsűrűség mellett az is szempont a tervezésnél, hogy felkészítsék őket az ilyen balesetekre. Persze lehet olyan hiba (apró repedés, lelazult alkatrész, akármi) a merevlemezedben az esés miatt, ami csak később fejti ki hatását - szóval biztonsági másolat tényleg legyen, de szerintem használhatod továbbra is, ennyi miatt nem kell eldobnod.
2014. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szumma szummárum: nem kell túlmisztifikálni a HDD-k szuperprecizitását: legyártják őket, csomagolják, hajóra rakják és hozzák ide európai raktárba, onnan nagy és kiskerekhez, végül hozzád. Már eleve a felhasználóig megtett szállítmányozás is elég nagy mechanikai és kémiai behatásokkal járhat, akárhogy védik. Márpedig a gyártónak érdeke, hogy te hibátlan terméket kapj, szóval ha akarja, ha nem, kénytelen olyan termékeket gyártani, amik elviselik ezeket a terheléseket.
2014. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 T/Z ***** válasza:

Na írd már, mit ír ki a HD Sentinel?

Nincsenek szektrohibák?

2014. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben lementeném azért a pótolhatatlan adataimat (családi fotók, saját animációk), hogyha mégis sérült lett volna, akkor biztonságban legyenek.

Merevlemezek egyébként is meglehetősen sérülékenyek, érdemes a fontos, pótolhatatlan adatokat több helyre is eltárolni. Döglött már meg HDD-m úgy, hogy csak használtam, és mechanikai behatásoknak sem volt kitéve.

2014. nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!