Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy informatikus barátommal...

Egy informatikus barátommal összerakattam egy gépet játékra, és nem tudom, hogy miért így rakta össze (lent). Szerintetek?

Figyelt kérdés

Operációs rendszer: Windows 7 Professional

Processzor: Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3,2GHz

RAM: 4,00GB

Videókártya: Nvidia GeForce GT 740


Eléggé ért hozzá (van egy üzlete is), úgyhogy nem szívesen vonom kétségbe, amit csinált.



2014. dec. 23. 22:41
 71/116 anonim ***** válasza:

Ramból futnak többek között a játékok is. Mivel sokszorosa az adatátvitele még egy SSD-nél is, így jobban megéri onnan betölteni az adatot, mint viynóról. Ha elfogy a ram, akkor előveszi a Windows a virtuális memóriát, más néven a hdd-t, ekkor nagyon belassul a gép.

[link]

2015. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/116 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy érthetően leírtad, és még linkeltél is.


Ha bárkinek még bármi hozzászólása lenne az eddigi témákhoz, az ne habozzon, szívesen várom a válaszokat!

2015. jan. 12. 18:33
 73/116 A kérdező kommentje:
Volt ezelőtt egy másik asztali számítógépem. Kb. 7 éves volt, és már nagyon be volt lassulva, az új korához képest. Tudjátok, hogy ez miért van? És hogyan lehet megakadályozni?
2015. jan. 31. 10:58
 74/116 anonim ***** válasza:
Időnként újra kell telepíteni a Windowst.
2015. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/116 A kérdező kommentje:

Értem, de ez miért van?

És az a gond a Windows újratelepítésével, hogy ezt nem teheti meg mindenki, mert fontos adatok vannak a gépén.

2015. jan. 31. 12:49
 76/116 anonim ***** válasza:
az adatokat nem kell törölni, csak a windows-s frissíted, vagy letörlöd, esetleg ha külön partíción van akkor onnan a fontos adatokat átrakod máshova és leformázod azt a partíciót, és újrahúzod
2015. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/116 anonim ***** válasza:
Esetleg fogsz egy külső vinyót, és átpakolod rá a fontos adatokat.
2015. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/116 A kérdező kommentje:

Pár napja kezdődött, hogy nagyon belassult az új gépem.

Ez alatt azt értem, hogy ha belelépek az internetbe egy oldalon belül akár 6-8 hirdetést is feldob. Emellett, mint már írtam nagyon lassú.

Én vírusra gyanakodtam, de ESET Online Scanner-rel indítottam egy átvizsgálást és 40 fertőzött fájlt talált, de mindet megtisztította. Sajnos ezután sem állt vissza a régi gyorsasága, és a reklámokat is ugyanúgy dobálja.

Következő lépésem az volt, hogy felhívtam az informatikus barátomat és megkérdeztem tőle, hogy mi lehet ez, mit tehetnék? Ő erre biztos választ nem tudott adni így látatlanból, de ajánlotta, hogy töltsem le a Malwarebytes Anti-Malware programot. Letöltöttem, azzal is indítottam egy átvizsgálást, ez is talált fertőzött fájlokat, meg is tisztította, de ugyanúgy semmi sem oldódott meg, még mindig vannak reklámok szép számmal, és még mindig rohadt lassú.


Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni (akárhogyan), mert nem tudom, hogy mit tehetnék!?

2015. febr. 13. 16:43
 79/116 anonim ***** válasza:
Hívd át, hogy nézze meg személyesen is. Egyébként ennyire haldokló rendszer esetében én azt szoktam javasolni, hogy telepítsék újra. Persze az sem olyan egyszerű, tehát érdemes esetleg erre megkérni őt, mint sem egyedül nekivágni.
2015. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/116 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat.

Igen tényleg ez a megfelelő szó, hogy haldokló rendszer, pedig csupán 1 éves a gép. Szerinted miért van ez a probléma, hogy ilyen gyorsan sz*rráválik?

2015. febr. 13. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!