Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a gépem?

Miért csinálja ezt a gépem?

Figyelt kérdés

Először a gépem:


Alaplap: Asus P5G41T-M LX

CPU: Intel Celeron E3400

RAM: 4gb

Videókártya: Gigabyte Gtx 750 Ti

Táp: 450W (ebbe nem vagyok biztos)

(Mellesleg két merevlemez van benne. Egyiken az op rendszer másikon az adatok.)


Tudom hogy a proci nem egy mai darab. És valószínüleg visszafogja a videókártyámat.


A probléma: -Nagyon ingadozó teljesítményt nyújt a játékokban. Pl.: tegnap a battlefield 3-at gond nélkül vitte 40-50fps-el(én ezt egy kicsit kevésnek érzem mert ALACSONY beállításokon játszom 1920x1080-as felbontáson)

Ma elindítom ugyan ezeken a beállításokon és van 15 jó esetben 20 fps-em.


A másik problémám az, hogy amikor kevés fps-em van lejjebb veszem a felbontást és semmit nem változik az fps. Ugyan olyan alacsonyan marad. Nyilván ha leveszem a legkisebbre akkor valamivel jobb lesz. Nekem az is fura hogy néhány felbontás szerintem sokkal kisebb mint aminek írja. Anno amikor még egy őskori videókártyám volt akkor még 800x600 ba futtattam a bf3-at és én úgy látom, hogy az 1366x768-as felbontás ugyan olyam mint anno a 800x600-as.



A válaszokat előre is köszönöm.


U.I.:ha azt írjátok hogy cseréljek le vmit akkor javasoljatok helyette valamit!



2014. dec. 27. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ingadozó teljesítményre nem adnék váalszt, emrt nem akarok hülyeséget mondani, de az eltérő felbontásokon ugyanakkora FPS-re te magad adtad meg a választ: "Tudom hogy a proci nem egy mai darab. És valószínüleg visszafogja a videókártyámat. " Így igaz, CPU limit a neve. Mind a kcisi, mind a nagy felbontáson a proci hamarabb jut el a 100%-os kihasználtságig, mint a videokártya, és az hiába dolgozna többet, az FPS szám ugyanannyi maradna.
2014. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 HUN_Sector ***** válasza:

A gépedben ami egyedül még up-to-date, az a vga.

Az fps számot sok minden befolyásolja, többek között a pálya mérete és a szerveren (mapon) játszó játékosok mennyisége. Azért a proci nem egy őskori lelet, de manapság már egyre inkább a 4 magosok felé kezdenek bővülni a játékok, volt egy nagy ugrás az elmúlt 1 évben. LGA 775-ös socketben van a processzorod, így ennek megfelelő bővíthetőségben tudsz gondolkodni, de elég sovány a felhozatal és mind életciklusa vége felé jár: [link]


Alaplap csere, processzor csere, ram bővítés. Az első kettő együtt jár, a ram pedig második lépésként ajánlott.

2014. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 2. mit ajánlanál egy ilyen vga mellé? Alaplap+proci. Én egy Fx6300-ba esetleg egy Fx8350-be gondolkodom.
2014. dec. 27. 22:17
 4/8 HUN_Sector ***** válasza:

Az fx 6300 bőven jó. Rendkívül sok processzor közül válogathatsz, tessék, egy kis segítség: [link]

Nincs nagy különbség full hd-ban játékok alatt.

2014. dec. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Egy olcsóbb alplapot tudnál javasolni hozzá (lehetőleg olcsó de ne vágjon tönkre mindent ami benne van :D)
2014. dec. 28. 11:29
 6/8 HUN_Sector ***** válasza:

Hm.. az olcsóság mindig egy kényes téma, de lássuk, pl az egyre inkább megfogyatkozó készletű pcx-nél mi található:


ATX méretben talán ez a legolcsóbb: [link]

Van már SATA 3 és USB 3 támogatás is benne (egy-egy csatolón).

M-ATX-ből pedig ez és ez egy ilyen hibrid hasonló árban: [link]

[link]

2014. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a javslatot. Még egy utolsó kérdés:D


Ha nem mondtam volna azt hogy olcsó alaplapot keresek akkor melyiket javasoltad volna?

2014. dec. 28. 17:50
 8/8 HUN_Sector ***** válasza:
Nincs konkrét, javasolható alaplap. Ha nem minél olcsóbb kellett volna, akkor egy kívánt formátumnak megfelelő, 20-25000ft-os árkategóriájú, sata III-as és usb 3-0-s lapot néztem volna.
2014. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!