Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlanátok TP-Link Archer...

Ajánlanátok TP-Link Archer routert, max kb 22k ig?

Figyelt kérdés

Annyi kikötésem volna, hogy kinézetre ilyen, esetleg zöld leddel de formára ilyen fajta legyen! Az AC az Archer rövidítése? Melyik a legjobb biztonsági típus, a WEP?

Ja és HP nc6220 laptop felismerné az átala sugárzott, szabványú wifi jelet?

KÖSZÖNÖM SZÉPEN a válaszokat! Boldog Új Évet mindenkinek!!



2014. dec. 29. 18:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A WR1043ND hatótávja egy fallal kb.100méter, de van olyan pont ahol csak 40-50méter. De persze ha ablakba van akkor még sokkal messzebb is mükszik a Wi-Fi. Nekem felx van szerelve 3x8dBi antennával, mert nekem cs 3x3dBi volt rajta, jóval erősebb lett a Wifi. Viszont az új V2-es Wr1043Nd már 3x5dBi antennával rendelkezik, jóval erősebb hardveresen a 1043nd V1-nél. a WDR3600-at nem ismerem, de gondolom éppen kisebb a hatótávja mint a másiknak. Viszont 5ghz-t is tud

mert egyantennás router (1TR1 SiSo) kb:17-18dBi adóteljesítményt tud

a 2x2 MiMO kb:20-22dBi

3x3 Mimo pedig:23-24-et

2014. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ilyen adatokat azért nem tennék közzé, hogy egy fallal 100 méter, mert mi van, ha egy vastag fal van ott, vagy esetleg egy ólomfal? Akkor rögtön nem lesz 1 méter se, pedig csak egy fal van ott.

Egyébként meg az újabb hardververziójú 1043-as routerek egészen megbízhatóak, bár én inkább mégis egy olyat vennék, ami tudja az 5 GHz-t is, meg ha már nagyon gyengének tartjátok a 3600-ast, akkor ott van a 4300-as, ami már 16-17 ezer forinttól elérhető.

2014. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja kb.15centis falról van szó, telóval is laptoppal is működik ebből a távból, viszont van ahol 40 méterre sem jön. Persze a WDR3600-nak is vannak előnyei, pl:az én v1 wr1043nd-nél sokkal jobb hardveresen. Viszont ha a hatótáv a lényeg, akkor inkább WDR4300.
2014. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hátsz köszönöm mindenkinek a segítséget, nehéz a döntés de talán a WDR3600 ( [link] fele talán jobban hajlok.

Torrentezésre hogyan tudnám beállítani? Mert külső hdd van, csak a routere kellene telepíteni egy torrent klienst? Vagy mi modon valósítható meg?

Firmware frissítést kellene végrehajtanom, ha megvenném a routert? Vagy felesleges és még garit is vesztenék?

Még egy kérdés, lehet furén hangzik, de WDR3600ra fellehetne tenni egy XP vagy Win7 lite-osabb op rendszert? Vagy átkellene alakítani picit hogy fusson? Persze elméleti síkon! :)

2015. jan. 1. 08:50
 15/16 P.O.C. ***** válasza:

A készülék csakis a Linuxra épülő OpenWrt -vel (és klónjaival) okosítható. A Windows nem fut ezen a platformon és nem is tudják ennyire miniatürizálni.

Ha rátelepítesz idegen firmware -t, az garancia vesztést von magával.

Vannak csupasz firmware -ek, amire neked kell rátelepítened mindent. Ilyet pl az OpenWrt honlapjáról tölthetsz le. De vannak olyan firmware-ek is amibe már beleintegrálják a szükséges csomagokat, pl.: Transmisson torrent kiens, samba szerver, magyarítás, USB és fájlrendszer támogatáshoz szükséges csomagok, stb.

pl.: [link]


Természetesen nem terhelheted olyan szinten torrentel, mint egy normál gépet. Itt vannak határok.


Csakis saját felelősségre!

2015. jan. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindenkinek!
2015. jan. 1. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!