Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek RAM, alaplap vagy...

Szerintetek RAM, alaplap vagy mindkettő hibás?

Figyelt kérdés

Nos, kaptam egy kék halált, kiderült RAM hiba. Aztán el se indult a gép. Nekiálltam tesztelgetni memtest progival. A négyből három memó hibátlan, aztán az utolsóval el sem indult a gép. Bekapcsoltam, kigyulladt a power gomb, de nem volt se kép se hang. Aztán magától kikapcsolt, majd megint bekapcsolt és megint kikapcsolt és folytatta. Utána lenyomtam a tápot. Beraktam a többi foglalatba is, azokban is ezt csinálta. Ráadásul égett szag is jött, de nem füstölt. A többi memóriával ment a gép.


Na most még gyanakszom az egyik foglalatra is, mert már megint ugyanabban a foglalatban romlik el a RAM. Ráadásul ha cserélgetem a memóriákat és belerakom akármelyik memóriát, akkor a következő helyzetben megfagy a gép:

Ugye cserélem a memót, elindítom. Rákérdez a BIOS mielőtt bootolna Windows, hogy lefuttatok egy konfiguráció ellenőrzést, mivel megváltozott a RAM, vagy kihagyom-e a lépést. Na most itt megfagy. Más foglalatban ezt nem csinálta, de most be se merem kapcsolni a gépet.


Szerintetek mi lehet?



2014. dec. 31. 17:52
 1/10 jan1k4papa ***** válasza:
52%
Lehet hogy a memo jo de a modul mar ne,biztos :) es annyit tegyel meg h leirod a gepedet
2014. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 jan1k4papa ***** válasza:
52%
Hatha valami nem bir eggyut dolgozni
2014. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség, mert csak egy memória volt benne, a másik ugyanilyen memóriával pedig hibátlanul megy a gép.
2014. dec. 31. 18:01
 4/10 jan1k4papa ***** válasza:
Ok:) szerinted ha hulyeseg akkor de azert megeltem..... Memoriateszt semmit nem jelzett volt 3 gb ramom kivettem az eggyiket a hibas modulbol es lass csodat elmult a keke hqlal de ha hulyeaeg akkor jolvan :) de am cinyo is lehet sokmsikert
2014. dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 csacsi2 ***** válasza:

Végül is elmontad hogy a foglalat rossz, egy ram -nál tovább találgatni esélytelen. Lehet dual -ban próbál meg futni, de 3 -al csak single lehet.

" kiderült RAM hiba" ezt a kékhalálból tudod? Csak mert nem minden memoriahiba RAM hiba. Lehet lapozófájl (virtuális memoria) is. Azaz a merevlemez hibája.

2014. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Merevlemezt HD Sentinellel ellenőrzöm napi szinten és elméletileg hibátlan.


Janipapa: Nem értem mit vettél ki meg honnan, de a hozzászólásod új feltevéseket vetett fel bennem.


Egyébként a hibás memória modullal akkor sem indul el a gép, ha egyedül van és akkor sem indul el ha a többivel van. Viszont az összes többi együtt jól működik, de csak akkor, ha a hibás nincs ott.

2014. dec. 31. 19:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy próbáltatok segíteni. Konkrétan 3 hét múlva viszem az ismerősömhöz megcsináltatni, mivel rajta keresztül intéztem korábban a vásárlást, meg ő jobban is ért hozzá. Csak addig megpróbálom összetákolni valahogy, hogy használható legyen.
2014. dec. 31. 19:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Na, kihalt az alaplap. Szerintetek lehet az oka az egésznek, hogy régen Codegen táp volt a gépben? Azóta lett bele téve normális.
2015. jan. 1. 12:45
 9/10 csacsi2 ***** válasza:
Bármi is volt már a múlt. Minden esetre ha valami tönkremegy (főleg a táp) Akkor az magával ránt pár cuccot még ami idő után beadja a kulcsot. elég ha magasabb feszültséget oszt ki, felpuposodik a kondi és előbb utóbb mást is tönkretehet. Megmondani nem tudom hogy a táp okozta el, vagy esetleg valamelyik dioda, kondi akármi...
2015. jan. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, a Codegennel kezdődött.
2015. jan. 2. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!