Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD videókártya, folyamatos...

Elton Leonidas kérdése:

AMD videókártya, folyamatos Kék halál! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
ASUS HD 7770 videókártyám van, amióta megvan, folyamatos jelenség nálam a kék halál. Ráírtam az ASUSra, akik azt írták, hogy valszleg a driver nem a legfrissebb.. Az AMD oldaláról letöltöttem a legújabb drivert, és nagyjából megoldódott, de pár hónapja megint újrakezdte. Teljes újratelepítés, winyócsere, RAM teszt, minden megvolt, úgyhogy továbbra is a vidikártya illetve a drivere lehet a hibás. Mit tudok vele kezdeni?

2015. jan. 4. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos mert utalhat még proci hibára is, vagy nem megfelelő a tápellátás, vagy túlmelegedés lép fel.

Szedd le az AIDA64-et, és indíts el rajta egy rendszer stabilitás tesztet kb 20 percig, ha 20-en belül kikapcsol akkor nem VGA hiba lesz (bár ilyenről még nem is hallottam amit leírtál).

Ha kékhalál megint, akkor próbáld egy másik táppal, értelem szerűen nagyobbal, és/vagy márkásabbal, ha akkor is csinálja akkor processzor hiba lehet.

2015. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 T/Z ***** válasza:

Kék halál egyáltalán mit ír ki?

VGA hibát?

2015. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED


Legtöbbször a drivereset szokta..

Azért vettünk 600w-os tápot, hogy ne legyen ilyen probléma, vettünk bele plussz hűtést, lefuttattam memtesztet, áttettem mindent más foglalatba, ezzel kiütve a RAM, alaplap foglalat, táp, és hűtéshibát.. És sokan panaszkodtak hasonlóra ezzel a kártyával kapcsolatban, és legtöbbször driverprobléma volt. De köszi le fogom futtatni ezt a programot :)

2015. jan. 4. 05:15
 4/9 T/Z ***** válasza:

Milyen PCI eszközt használsz még az alaplapban?


Azt tedd át másik foglalatba.

2015. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A VGA-t a legfelső slotba raktad?
2015. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valamelyik este unatkoztam és végső megoldásként áttettem a másik foglalatba :D Azóta nincs kék halál :D 1 éve próbálom megoldani a problémát, és ilyen egyszerű a megoldás :D De amúgy akkor nekem az alaplap felső PCI foglalata a rossz, ugye? :D
2015. jan. 6. 16:53
 7/9 T/Z ***** válasza:

Ez PCI videokártya?


Nem PCI-E?


De jelen esetben lényegtelen.


Az IRQ hiba az akkor jelentkezik, ha ütközés van pl. PCI eszközök között.

Át lehet állítani az értékeket, de szerintem ehhez már csak a nagyon elborult régi motorosok értenek, mivel már nem kell kézzel állítgatni, ezért kihalnak azok lassan, akik még tudják manuálisan állítani.

Egyrész már magától beáll, másrészt már PCI eszköz se nagyon van.


Ha IRQ hiba lép fel, akkor meg többnyire megszűnik, ha másik PCI slotba dugjuk az eszközt.


De nálad nem ez volt a hiba, vagyis nem logikus, h mi okozhatta a hibát, de mindenesetre örülök, h megoldódott.

2015. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kellett elkiabálnom, mai nap az első game közben IRQ kék halált kaptam -.- Annak ellenére hogy átdugtam másik slotba.. És igen, PCI-E...
2015. jan. 6. 18:55
 9/9 T/Z ***** válasza:
Alaplap BIOS-át frissítsd a legfrissebbre.
2015. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!