Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csináljak folyamatos kék...

Mit csináljak folyamatos kék halál esetén?

Figyelt kérdés
Kaptam egy teljesen új gépet, és elkezdtem telepíteni Win7 msdnes oprendszert, majd utána a drivereket. Először csak azokat, amiket lemezről kaptam, később már a legfrissebbeket is, de mindegyik esetben két fajta kék halálom volt még Win 8.1 verzió esetén is. Az egyik 0xa0000001 / erre többen írták neten, hogy a vidi karival lesz gond /; a másik pedig 0x000000FE / erre is írták, hogy usb3al kapcsolatos rendszer hiba. Az utóbbihoz kértem frissítést a Microsofttól, de semmire se megyek vele, mert mikor telepíteném közli, hogy ehhez a rendszerhez nem frissíthető a kiegészítő. Most mit csináljak még? :(

2014. ápr. 13. 16:25
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja, a vidi kari win 7 alatt egy újabb béta driverrel már nem okozott kék halált, de időm az usb3 miatti kék halálok miatt nem volt arra, hogy ki is próbáljam, hogy tényleg jó-e.
2014. ápr. 13. 16:27
 2/22 Tengor ***** válasza:

Miért az MS-től kérsz a herdverhez frissítést? A gyártó oldaláról kellene leszedni.

Laptop v. asztali gép? Ha asztali, akkor milyen a tápegység? HD Sentinel mit mutat a winyó kondíciójára?

2014. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a hardverhez szedtem onnét le frissítést, hanem az oprendszerhez kértem usb3 hotfixet. Ez csak amolyan oprendszeres javítócsomag ilyen jellegű kék halálok esetére.
2014. ápr. 13. 17:31
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem a kérdéseidet, hogy az említett hibákból kiindulva miért lényegesek, h milyen tápom, vagy vinyóm van?
2014. ápr. 13. 17:34
 5/22 anonim ***** válasza:
Azért lényegesek, mert ezek miatt van a legtöbb kékhalál a gyakorlatban, teljesen függetlenül attól, ki mit hisz. Persze a hibaüzenet nem tudja, hogy valójában azért szarik be az usb3 vagy a videokártya, mert köhög a táp alatta, és azt se, hogy csak azért mert pont akkor gajdul be a vinyó. Az alaplapod típusa is jó lenne, és a videokártyáé is. Legalábbis ha nem elégszel meg ráolvasással.
2014. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Tengor ***** válasza:

Ha gyenge a táp, akkor random kékhalál bármikor előfordulhat. Bedugsz egy USB-s eszközt, valahol leesik a feszkó, átíródik pár bit a memóriában és kész a kékhalál.

Ha a HDD-n van olyan hiba, amire nem számít az oprendszer, akkor szintén dobhat kékhalált. Ezen kívül a HDD SMART adataiból a táp állapotára is lehet következtetni.

2014. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, egy teljesen új gépről van szó, nem tudom, h mi az a hdd smart, de írom az infókat.

A táp: thermaltake 650W smart, a vinyó western digital red nash 2 terra, a vidi kari sapphire r9 270x tocic, alaplap gigabyte z77-ds3h.

Csináltam amíg bírtam ram tesztet viszont, és arra nem jelzett problémát, igaz csak win7 rendszerén belül volt rá idő.

2014. ápr. 13. 17:58
 8/22 A kérdező kommentje:
Boltosokkal már beszéltem, ők még gyári hibás vidi karira gondoltak, de nem akarnám potyára visszavinni a gépet, ha még se arról van szó.
2014. ápr. 13. 17:59
 9/22 Tengor ***** válasza:
Ha már többen is írták a VGA-t, a boltos is azt mondja, akkor miért nem fogadod el? Majd valaki így tök látatlanba azt mondja, hogy az alaplap C34-es kondija a rossz és azt kell cserélni?
2014. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Mert ők se látták még, mondjuk azért.

És leírtam, hogyha van megoldási lehetőség a kék halálokra, akkor feleslegesen nem vinném vissza a boltba.

De én is kérdezhetném, h akkor minek kérdezted, hogy mi van a gépbe, ha válaszolni meg nem tudsz?

2014. ápr. 13. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!