Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop számítógépek teljesít...

A laptop számítógépek teljesítménye töredéke az asztali gépek teljesítményének. Ezt számszerűsítve ki lehet fejezni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kérdésben le szokták ezt írni, amikor pl. játékra keresnek laptop-ot. Adott laptop mondjuk ugyanolyan processzorral rendelkezik mint egy asztali gép és mégis lassabb, vagy eleve a processzor is gyengébb benne? Számszerűsítve leírható, hogy mondjuk ha vennék egy laptop-ot 180 ezer ft-ért, akkor ha ugyanezt az összeget asztali gépre költeném, mekkora lenne a teljesítménynövekedés? A videokártya nem érdekel, maga a processzor és a sebesség érdekel. Lehet hogy csak azért ez a válasz, mert egy laptop árából mindig többszörös teljesítményű asztali gép jön ki? Nem játék miatt kérdeztem.

2015. jan. 4. 09:10
1 2
 11/17 homo ludensz ***** válasza:
Nagyon jól mondjátok a laptopot azért fejlesztették ki hogy legyen egy hordozható PC. Üzletembereknek s olyanoknak akik mindig úton vannak "fontos" emberek. Kompromisszumot kellett kötni tehát kis helyre sok alkatrészt begyömöszölni.Mára már az alkatrészek mérete csökkent a teljesítményük nőtt de nem az asztali gépek rovására. A feltételek a régiek az egyik állandó a másik vándorló feladatokat hivatott megoldani. Egy példa: ma már igen jó minőségű és hangzású fül és fejhallgatókat gyártanak de mégsem hasonlíthatjuk össze jó házimozi hangélményével.
2015. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az ember jó helyen vesz gépet, akkor gari idő alatt is megbonthatja a házat. Én mondjuk az elmúlt 15 évben csak az első gépemet cipelgettem szervízbe (a matrica miatt), mert mindig elszállt benne a CD ROM, de végül mégis letéptem róla a matricát még gari lejárta előtt. Azóta sem voltam szervízben (14 éve), jobb szeretem magam építeni/tesztelni/fejlesztgetni a gépemet. Ez egy külön élvezet az asztali gépekben, nem beszélve az olcsó és könnyű és nagyobb fejleszthetőségről. PC esetében veszek egy monitort meg a perifériákat és átlagban 6 évig használom és közben cserélgetem a gépem alatta. Az én gépem is vagy 15-16kg, ami nem könnyű, de nem igazán cipelgetem, nem arra való. Persze lehet egy PC 5kg is, de azok gagyi sokszor a táp+ház-ról és minimális felszereltségről árulkodnak...

A dual cahnel miatt, meg nem vesztettél sokat, gondolom észre is vetted, hogy utána nem nagyon gyorsult a géped. Persze azért összerakhatták volna igényesebben is. Nekem nincs szükségem mobil gépre, ami hordozhatósági szempontból hasznos lehet, azt tudja a telefonom is, így eszembe sem jut laptopot venni, én csak a nagy vasban hiszek, 24" monitorral, kényelmes fotelból, minőségi perifériákkal, relatíve halk, hűvös, de mégis izmos konfiggal, ami az aktuális játékokat FHD felbontáson is very high beállításokkal elviszi, mindez vaskos háttértárakkal, egy combos internettel megtámogatva (nem wifin bohóckodva). Nem játszunk kicsiben!


Szóval ha monitor már nem kell, akkor sokkal combosabb gépet építeni egy laptop árából, persze első gép esetén a kijelző és a perifériák miatt ez még nem biztos, hogy igaz, de idővel jobb lesz a helyzet.


Ha megnézed a magasabb kategóriás procikat és videokártyákat, akkor olyanokat nem találsz laptopban, mert nem lehet olyan fogyasztásból kihozni, ami egy laposba is használhatóvá teszi. 300k-ért kapsz egy olyan lapost, amiben van egy GTX750Ti-nek megfelelő videokártya, ami nem is olyan rossz mobil géphez képest....de asztali szemmel ez nem nagy durranás és igen drága is. 30k alatt kapsz 6 magos FX-6300 procit, ami 3,5GHz-en muzsikál 4,1GHz turbóval (ráadásul masszívan tuningolható) vagy 48k-ért 4 magos i5-4440 3,1-3,3GHz órajellel (elérhetőbb árú laptopokban az i5 sokszor csak 2 magos +HT és 2,5GHz alatt dolgozik)!


Itt egy valamire való laptop (nem a legmárkásabb):

[link]

i5-4210M (2 mag +HT, 2,6GHz, 3,2GHz Turbo)

4GB 1600MHz RAM

Geforce 840M 2GB (Maxwell, 384 shader, 64 bit)

1TB HDD

15,6" kijelző FHD

177k


Ugyanennyiből gép perifériákkal:

LG 22M35A-B 21,5" FHD LED monitor 26.800

Genius SlimStar C110 USB bill+egér 3.000

Logitech Z313 2.1 25W hagszóró 8.700

idáig: 38.500

...és nem kell ezeket már sűrűn cserélgetni. Monitor jó (nagyobb, mint a laposban), hangszóró szépen szól (szintén ad egy kellemes élményt), billentyű egér használható, de könnyen cserélhető, ha pl komolyabb rágcsálóra van szükség később. Marad a gépre még így is

138.500

Intel Core i3-4150 (2 mag +HT, 3,5GHz) 29.500

Asus B85M-G 17.000

Kingston 4GB DDR3 1600MHz 10.500 (később még egy ilyen bele)

WD Blue 1TB HDD 15.200

Sharkoon VS3-V Chrome ház 8.300

Sapphire R9 270 2GB DDR5 OC Dual-X 45.200

FSP 400W HEXA+ 11.500

össz: 137.200 + 38.500 = 175.700


És máris erősebb, nagyobb, fejleszthetőbb, szebben szól! Ha meg perifériák már nem kellenek, akkor az a 38k mehetett volna +4GB memóriára, egy R9 280-as videokártyára és egy i5 procira kiegészítve.

Kb ez a különbség. A hordozhatóságot meg kell fizetni!

2015. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
10: 17 kiló egy átlagember gépének tényleg sok. Nálunk van full torony, XL-ATX Nanoxia 5 ház, az brutális méretű, ilyet nem szoktam látni. Na az 16 kg. Ehhez hozzáadva CPU hűtőt, videókártya hűtőt, tápot, apróságokat 25 kiló lehet. Nem szívesen elemelem fel. De olyan halk, hogy a radiátorban a víz hangosabban áramlik, nem lehet hallani a gépet mellette még éjszakai csöndben sem. Ezentúl csak ilyet veszek.
2015. jan. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A laptop is porosodik, csak azt nem látod. Normális asztali gép házában vannak szűrők, amit egy mozdulattal tudsz porszívózni, a ház belsejébe nem kerül por.
2015. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azt a részt nem értem, hogy a szervíz nem szedte szét a gépet, mert elveszik a garancia. Nem a saját szervízébe vitted vagy mi? Annak akinek egy gépe van csak otthon, így soha nincs összehasonlítási alapja, annak nem mondom, jó a szervíz. De akkor úgy vegyél gépet, hogy vagy szállítás is a garancia része lesz, vagy helyi boltban. Mégha többe kerül is kicsit és ha a taxit is számolom, akkor is messze jobban jössz ki egy jó asztali géppel, mint egy jó laptoppal.


Vannak házhoz jövő szerelők egyébként, egyszer Prohardveren volt egy teszt velük, nagyon ügyesek voltak.

2015. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Én nem szedtem szét, hogy az egyetlen memóriamodult kivegyem és bevigyem... A garancia miatt... Tényleg olyan nehéz volt a gép... Tehát nem a szervíz nem szedte szét hanem én nem szedtem szét ezért kellett bevinnem. Ha elírtam volna fentebb, vagy rosszul fogalmaztam volna?

2015. jan. 4. 12:24
 17/17 krisz996 válasza:
Valóban igaz hogy a laptop karcsúbb teljesítményre képes mint egy ugyanolyan specifikációjú asztali, nekemis laptopom volt nem is olyan rossz i5 ös új nvidia Ge force al 8 gb rammal megis az újabb játékok akadtak rajta közepes grafon spanom asztalija ami gyengébb is volt kicsit meg megse izzadt. Tudom hogy kényelmesebb az ágyba betakarózba játszani de hidd el minden szempontból jobb az asztali.
2015. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!