Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Komoly baja van a HDD-nek?

Komoly baja van a HDD-nek?

Figyelt kérdés

A következőket írja a HD sentinel:


[link]


Ez mit jelent? Kellene aggódnom?


2015. jan. 4. 20:30
 1/10 A kérdező kommentje:

Illetve még van 2 kép a S.M.A.R.T.-ról. Nem tudom pontosan mit jelentenek ezek.


[link]


[link]

2015. jan. 4. 20:34
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
szerintem nem, jó lesz az xD
2015. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nagy valószínűséggel rossz a SATA kábeled vagy a vezérlőd.
2015. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ez okozhat a HDD-ben károsodást? Kondícióromlást, élettartamromlást vagy hasonlót?
2015. jan. 4. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Okozhat, de nem jellemző. Ettől függetlenül javasolt a hiba elhárítása.
2015. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az elég, ha kicserélem a SATA kábelt?
2015. jan. 4. 21:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megoldja. Az is lehet, hogy csak ki van lazulva.
2015. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aggódnod...

Nekem az egyik vinyómnak 0% a kondíciója, 32280 hibás szektorral. De működik.

2015. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

Tapasztalatból is mondom - és nem csak én tapasztaltam már -, hogy a Sentinel, meg a hasonló alkalmazások nem képesek pontosan megmondani egy merevlemez valódi állapotát. Ezek nem látnak rá a lemezre fizikailag, nem tudják közelrőlé megsasolni, hogy ott most amortizálódott-e a lemez felülete, csupán mérnek bizonyos adatokat, és ezekből próbálnak meg bizonyos algoritmusok alapján következtetést levonni a lemez állapotáról. Ami persze az esetek nagy részében nagyjából tükrőzi a valóságot, de egy kis, viszont nem elhanyagolható részében pedig egyáltalán nem. Apósom gépében már egy éve egy 0%-os kondíciójú vinyó dohog, édesanyám gépében a linuxos lemezellenőrző szerint a merevlemez már a végét járja... immár 2 éve. Ugyanakkor olyat is láttam, hogy a Sentinel szerint semmi baja nem volt a merevlemeznek, rá egy hónapra mégis megpusztult.

Szóval azért ne vegyünk midnent készpénznek, amit a tesztprogramok kiírnak, azok elvégre csak ügyes algoritmusok által kiszámított, közvetett adatok.


Kicsit OFF: ettől függetlenül mindenről legyen biztonsági mentésed, ami egy kicsit is fontos! Nem csak most, hanem mindig! Soha nem tudni, hogy mikor fog tönkremenni, és egyetlen háttértár sem örök életű. Utólag pedig az elveszett adatokat visszanyerni felettébb macerás dolog.

2015. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"csupán mérnek bizonyos adatokat"


A HDSentinel nem mér alaphelyzetben, csak a HDD firmwareből és a S.M.A.R.T. rendszerből olvassa ki az adatokat. Lehet vele lemezellenőrzést is végezni, de a többség erre nem veszi a fáradságot.

2015. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!