Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyik pillanatról a másikra...

Egyik pillanatról a másikra hirtelen megnőtt a szabad terület a merevlemezemen. Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem is kicsit!30 giga szabad hely volta rajta előtte,utána meg 140 giga!Egy 2 éves másfél terás Western Digital 1,5 Tb IntelliDrive 64mb S-ATA2 Green Power lemezről van szó,az oprendszer Windows 7 64 bit Professional.


Természetesen első körben vinyóhibára gondoltam,de a HD Sentinel szerint már jó ideje 88%-os 8 hibás szektorral,szerinte más baja nincs.De nem is szoktam hallani semmilyen szokatlan zajokat felőle,és amikor történt ez a dolog akkor sem hallottam semmi különöset.


Amúgy közben épp egy másolást végeztem rá egy másik meghajtóról kb. 10 gigányi adattal.Na abban azért volt annyi különösség hogy elég lassan ment,egy-egy fájl másolásának megkezdéséhez elég sokat gondolkodott a total commander.De végül átkerültek és azok a fájlok meg is vannak.


Illetve lehet hogy a többi is,nem tudom.Igazából mivel rengeteg adat van rajta csak abból hogy belelapozgatok a meghajtóba (az egész vinyó egy meghajtó) fogalmam sincs hogy egyáltalán tűnt-e el róla valami és az is érdekes hogy egyelőre az utorrent szerint sem hiányzik egyetlen fájl sem.Persze nem seedelem az egész meghajtót de azért jó néhány fájlt róla igen,és hát fura lenne hogy ha valami okból pont csak azokból a fájlokból tűnt volna el amelyek nem voltak seedelve.Szóval mintha ez is azt sugallná hogy nem tűnt el semmi.


De akkor mi történhetett?Egyre gondolok még,hogy minden hónap végén erre a meghajtóra készülnek a windows biztonsági mentései.Lehetséges hogy annak a mérete csökkent volna valamiért vagy úgy mond annak eleve rugalmas mérete van amely bizonyos időközönként hajlamos csökkenni is?Találtam is egy erre vonatkozó részt a windows súgójában:


"Alapértelmezés szerint a Windows automatikusan annyi rendszerképet készít, amely nem foglalja el a biztonsági másolatok lemezterületének több mint 30 százalékát. Ha a lemezen elkezd fogyni a szabad lemezterület, a Windows törli a régebbi rendszerképeket."


Remélem erről van szó.Esetleg ezért történt olyan lassan másolás is,mert közben párhuzamosan rendszerképeket is törölt?Ha esetleg segít valamit,ilyen mappák vannak a vinyón:


[link]


Vagy vírus? :-S Vagy mi?Szóval mit gondoltok,tűnt el adatom vagy nem?Természetesen nem biztos tippet kérek vagy egy véleményt azok alapján amiket leírtam.


Egyébként nincs valami módszer arra hogy kideríthessem hogy milyen fájlokat tartalmazott a vinyó mondjuk délután 2-kor és milyeneket most?Tehát amivel biztosan lecsekkolhatnám hogy meg van-e minden.Vagy ami kilistázná az utóbbi x órában a lemezről törlődött fájlokat.A lemez tulajdonságainál a "A fájltulajdonságok mellett tartalomindexelés engedélyezése a meghajtón lévő fájlokhoz." ki van pipálva,ha ez számít valamit.


Előre is köszönöm minden szaki segítségét!



2015. jan. 7. 21:07
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Két apró programot szoktam hazsnálni (Win7/8-nál is működnek).

Kiválasztod a meghajtót, majd utána a Vizsgálat/Scan gombra gyorsan megkeresi mit töröltél utoljára (ha felülírtál egy fájlt az nem törlés!) és akár megpróbálhatod visszaállítani (a visszaállításnál ajánlott egy másik meghajtót kiválasztani)

(Mély vizsgálat/Deep Scan nem szükséges és sokáig is eltarthat.)


[link]

(hordozható/portable verziót használom, indításkor a varázsló indul amit bezárhatsz, utána az Options-nál átállíthatod magyar nyelvre)


[link]

(kiválasztod a vizsgálni meghajtót > Scan > keresés végén Deep Scan-nél Mégse > ha kiválasztott fájlokat vissza akarod állítani > Recovery > megadni a mentés helyét - ajánlott másik meghajtót kiválasztani)

2015. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Recuva-m nekem is van de az nem talált semmit.
2015. jan. 8. 16:42
 3/5 anonim válasza:

Ha sokat gondolkodik másolásnál, gyanakodj arra, hogy hibás a forrás/cél fájlrendszer. Ez okozhatja fájlok olvashatatlanságát, eltűnését, attribútumainak (pl. méret) megváltozását, sőt, akár a partíciód is képes a fizikai merevlemezed méretének többszörösére növekedni :D

(természetesen hibás a megjelenített információ a méretéről)

A beépített lemez ellenőrzőt érdemes futtatni.

2015. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És azt a lemez ellenőrzőt hogy kell futtatni?


Egyébként mint írtam csak akkor egyszer ment lassan a fájl másolás,előtte-utána nem.

2015. jan. 10. 11:16
 5/5 anonim válasza:
A beépített lemezellenőrző futtatása win7 alatt: [link]
2015. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!