Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy ramot de valószínül...

Vettem egy ramot de valószínüleg nem jó hozzá az alaplap. Kérhetnék egy olcsóbb alaplapot amibe jó is ez a ram? Https://www.pcx.hu/termek/corsair-2x4gb-ddr3-2400mhz-cmy8gx3 m2a2400c11-memoria-59837

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem az alaplap nem jó a RAM-hoz, hanem a RAM nem jó az alaplaphoz.

Egyébként ott, ahol az alaplapot vásároltad, meg fogják mondani, hogy kicserélik-e neked, avagy sem.

2015. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ezért akarok olyan alaplapot amihez jó a ram.
2015. jan. 16. 14:44
 3/13 anonim ***** válasza:

A te üzeneted az volt, hogy vettél négy kereket, de nem jók az autódhoz, ezért az autót le akarod cserélni egy olyanra, amihez jók a kerekek.

Ezért írtam, hogy nem az alaplap nem jó a RAM-hoz, hanem a RAM nem jó az alaplaphoz.


De egyébként tényleg ott tudják neked megmondani, hogy hajlandók-e kicserélni az alaplapot egy másikra, ahol vetted. Ugyanis nem olyan hiba miatt - és valószínűleg nem három napon belül - akarod az alaplapot cserélni, ami miatt kötelesek lennének kicserélni.

2015. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, hogy még tavaly év elején a Tescoban vettem a gépet, azóta mindent kicseréltem csak a ramot és az alaplapot nem, szerintem a Tescoban nem foglalkoznának ilyennel.
2015. jan. 16. 15:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem marad más hátra, mint hogy veszel egy megfelelő alaplapot, a jelenlegit pedig megpróbálod eladni a Vaterán.
2015. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem a problémára. A ram amit vettem az 2400 mhz-s de az alaplap csak 1600 mhz-ig támogat.

[link]

Ezt néztem ki ami Intel 1155 is mert olyan kell. Ha van olcsóbb akkor jöhet. :D

2015. jan. 16. 18:47
 7/13 nyam-nyam válasza:
Szerintem vidd vissza a ram-ot oda ahol vetted,mondd el mi a gondod és szerintem ki fogják Neked cserélni egy olyanra ami jó az alaplapodba.Előtte írd fel az alaplap pontos típusát annak alapján az üzletben tudni fogják mi kell Neked.Én is jártam már így és nagyon korrektek voltak azonnal adtak másikat.Ja ás azért vidd el a ramok blokkját is igazolásul,hogy ott vetted.
2015. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2015. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ehhez az Asrockhoz jó a ram is ugye?
2015. jan. 16. 21:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen. Az alaplap 2800 MHz-es RAM-ot támogat.
2015. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!