Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A konzolok is számítógépek?

A konzolok is számítógépek?

Figyelt kérdés
ps2,ps3,ps4,xbox,xbox one,wii és a többi is számítógép igazából?Elvileg ugyan azok vannak benne mint a pc-kben?

2015. jan. 22. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Jah, specó hardware-ekkel. Pl. xbox-okban olyan nvidia van, hogy szerződésük van az m$-sel, hogy 1 (vagy x) évig pc-khez olyat nem forgalmaznak, hogy az xbox tartsa az előnyét. Egyébként egy célpc, de nézz youtube-on ilyen szétszedős videokat, és tisztán látszik minden.
2015. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aha
2015. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lényegében ugyanolyan hardverekből épül fel mint egy számítógép, de van pár különbség:


- Nyílván az összes konzol egységes hardvereket alkalmaz (legfeljebb azoknak méretét és berendezését változtatják)

- A konzolok GPU-ja és CPU-ja nem szedhető le, vagy cserélhető, mert az alaplapra van forrasztva, chip formájában.

- A hardverek (főleg a GPU) és a konzolon futó játékok kapcsolata jóval közvetenebb a konzolok esetében, mint a PC-knél. Ez azért van, mert a hardverek egységesek, és nem kell DirectX, OpenGL, stb... szabványokat létrehozni annak érdekében, hogy a játék több hardveren is működhessen. Ez az egyik fő oka annak, hogy a konzolokon jóval gyorsabban futnak a játékok, mint egy hasonló teljesítményű PC-n. (A másik pedig az optimalizálás, amivel mostanában nem igazán foglalkoznak, amikor PC-re portolnak egy játékot)

- Illetve még az is fontos, hogy a konzolok (mondjuk az Xbox One és PS4 már máshogy működik...) csak egy minimális háttérrendszert (operációs rendszert) működtetnek, miközben a játékok futnak. A rendszer lényegtelenebb összetevői csak akkor töltenek be, ha a rendszert használjuk (dashboard)

2015. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak most esett le ahogy nézegettem a ps4-et :DD Nem is gondolkoztam még rajta,bár nem vagyok nagy konzolos és az informatika világába is most csöppentem bele.Ezek szerint azokat is simán lehet babrálni azokat is.Úgy is van régi xboxom meg ilyenek majd nézegetem őket :)
2015. jan. 22. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Van, ahol superszámítógépnek (clusternek) használnak ps3-makat, mert olcsóbbak, mint ugyanazt pc-ből megvenni: [link]

Ez azért van, mert a hardware a tényleges piaci árhoz képest mesterségesen le van nyomva, és a játékeladásokból finanszírozzák a kieső részt. De ha valaki nem játszik rajta, akkor olcsón kap erős hardware-t. :->

2015. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha most csöppentél az informatika világába, akkor itt van némi érdekesség: A telefon is számítógép, a tablet is és a kocsidban is van számítógép. A kézi konzolok is mind azok.

G.

2015. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A telefonok,tabletek,routerekbe is van és miegymásról már tudok csak a konzol világba nem voltam otthon,de most már világos.Azt gondoltam hogy nem lehet cserélgetni konzolba a cuccost.Másik op. rendszert lehetne rá telepíteni?Mondjuk linux esetleg windows menne rajtuk?
2015. jan. 22. 19:25
 8/9 anonim ***** válasza:

,,Azt gondoltam hogy nem lehet cserélgetni konzolba a cuccost."


Tényleg nem lehet, s az előttem lévők le is írták, hogy miért (a lapkára rá vannak forrasztva a chipek)

2015. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a babrálás sem egyszerű. Hardveresen pl. csak kisebbek (nagyobb mervelemez, stb...) lehetségesek, ugye a nagyobb hardverek az alaplaphoz vannak forrasztva, chip formájában. A másik dolog, ami pedig korlátozni fog (és ez a szoftveres módosítási lehetőségeket is korlátozza), az a rendszerbe beépített védőmechanizmusok. Ha a konzol úgy látja, hogy nincs minden rendben vele, akkor egyszerűen nem engedi elindítani a rendszert. Ezt módosítóchipekkel vagy egyéb trükkökkel ki lehet küszöbölni, de nem 100%-osan (konzoltól függ).
2015. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!