Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi romlik el a HDD (Winchester...

Mi romlik el a HDD (Winchester) -ben?

Figyelt kérdés
Ha a HDD kondíciója romlik , akkor tulajdonképpen mi kezd tönkremenni a vinyóban? A mechanikai vagy az elektronikai rész? Illetve melyik részén vannak a rámentett adatok?

2015. febr. 11. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga a lemez, amin tárolódnak az adatok.
2015. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem a mechanikai megy tönkre/tárol adatot
2015. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 11. 22:45
 4/7 anonim ***** válasza:

vagy a mechanikai része (kikopnak a forgó/mozgó alkatrészek)

vagy az elektronika (zöld panel)

2015. febr. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak hogy lásd: ennyire közel van az író-/olvasófej a lemezhez:

[link]

közelebb, mint a füstrészecske átmérője.


No ilyen közel pár tized ms alatt ugrik át a fej egy több ezer fordulat/másodperccel forgó lemeztányér felett - mindez olyan, mintha egy Jumbo jet 1000 km/órás sebességgel csupán 5 méterrel haladna a földfelszín felett. Ha egy ilyen szerkezetet ütés éri, vagy a porszűrő ellenére por jut a merevlemez belsejébe, az károsíthatja a lemez felszínét.

2015. febr. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 donfetibo ***** válasza:

Szerintem meg ne a mechanikai része megy tönkre, #5 és #2 válaszolók, nem láttatok még winyót szétszedve? Azelőtt igen a forgó része kimehetett, mert akkor még csapágyas megoldás volt és azért a csapágy kenés nélkül ekkora fordulaton hamarabb kiment, de olyankor levettem a tetejét és mikor bootoltam akkor, megpróbáltam pontos betekerni a winyót, a 2-3 bootolásnál már elkaptam és egész-nap nem volt gond vele, de ma már nem csapágyas hanem elektromágneses a forgórésze a fejnél meg nincs nagyon ami elkophatna!!!

Úgyhogy a lemeznél maradunk amit az #1 válaszoló is írt vagy maga a vezérlő rész is a nyákon valami alkatrész!!! De ha meg figyeled 2 év jótálás van rá és nagyon szerencsés akinek nem dobja be a törölközőt a 3 évben!!!

2015. febr. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves donfetibo, szó sem volt csapágyazásról.


A merevlemez tányérját az író-/olvasófej ütődése/útjába került szennyeződésével való találkozása által ért behatásokról esett szó, ami lehet az egyik lehetséges probléma (a Kürt Zrt egyik előadásában erről részletesen tájékoztat).

A másik az elektronika - de azt már említették előttem.


Nem mellesleg a HDD kondíciója - legalábbis a Hard Disk Sentinel programban - egy, a SMART-értékek alapján (ami a merevlemez elektronikája állapít meg a saját "tapasztalatai" szerint) számított érték:

[link]

2015. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!