Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a hdmi to vga kábel biztos...

Ez a hdmi to vga kábel biztos jó lenne nekem?

Figyelt kérdés
Van egy sima HD Samsung led tv (80 cm) hátul egy hdmi, meg egy usb bemenettel. Meg egy Acer Emachines E520 laptopom(1280x800). És a laptopba csak vga bemenet van. Találtam egy olyan kábelt aminek az egyik vége hdmi, a másik vga: ebayen. Összetudnám kötni a laptopot a tvvel, hogy a laptop képernyőjét megjelenítse a tv?

2015. febr. 19. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen sima kábel átalakítók nem működnek, mivel a d-sub analóg, a hdmi peddig digitális. Ahhoz, hogy rá tudd kötni a gépet a TV-re jelátalakító kell, ezek úgy 15k+ -tól indulnak. Döntsd el, hogy akarsz-e ennyit rááldozni.
2015. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:
A TV-n nincs VGA bemenet? Egyébként a laptopon biztos, hogy VGA kimenet van és nem bemenet, ahogy írtad.
2015. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A tvn nincs vga bemenet, de szerintem ez evidens volt, mert akkor már rég megoldottam volna egy sima vga-vga kábellel.

És igen, igazad volt. Elírtam :D

2015. febr. 19. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Privátból nem tudom megnyitni, ide linkeld be. Ja és ne irogass privátot.
2015. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tengor ***** válasza:
#3, mivel most írok neked másodszor nehéz eldönteni, hogy mi az evidens és mi nem. Biztos, ami biztos rákérdez az ember, mielőtt 10 ezer+ Ft-os cuccokat vásároltatnak vele. :)
2015. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Létezik SCART-HDMI átalakító kábel is és működik, sőt a DVI-VGA átalakító sem alakít át jelet és az egyik analóg, a másik pedig digitális, mégis működik. Nem minden esetben működnek, ez tény, ne ebayről vedd, hogy ha nem jó, vissza tudd cserélni.
2015. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld! :)
2015. febr. 19. 12:06
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ezeket nézegettem: [link]
2015. febr. 19. 12:08
 9/9 |Orfeusz| ***** válasza:
A VGA-HDMI kábel akkor működik, ha a VGA digitális jelet ad. Tud olyat is, ez már eszközfüggő.
2015. okt. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!