Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebookomból halk éles...

Notebookomból halk éles sípoló hang hallatszik ki, mi lehet ez, hogy javítható?

Figyelt kérdés
Típusa Dell Latitude E4310, a hangot pedig inkább a klaviatúra jobbik fele felől erősebb. A sípolás nem folyamatos, inkább magas frekvencián cicereg. Kikapcsolva nem hallható.

2015. febr. 20. 18:13
 1/6 anonim válasza:
A notebookokhoz nem igazán értek, de ha asztali gép csinálna ilyet akkor arra azt mondanám, hogy az alaplapi elem kezdi megadni magát. Persze ezt úgy is könnyen ellenőrizheted, hogy megfigyeled mikor "indul" a hang. Ha rögtön az indításnál, és esetleg már ott is adódnak gondok (nem indul el csak sípol) akkor szinte biztos h ez a gond. Mellesleg szerintem ez csak egy párszázas tétel tehát relatíve "jól járnál" vele.
2015. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Annyit még kiderítettem, hogy Win7 bootolás után kezdi el, Bios-ban lépkedve, diagnosztikát csinálva szépen megy. Ha pl. egy weblapot görgetek, arra az időre elhalkul, ha elindítok egy játékot, akkor se nagyon hallom, tehát csak windowsban "alapjáraton" van meg a jelenség. Gondoltam wlan/bluetooth alapzajra is, de biosban azokat kilőv is hallható. Maradt a HDD és a hangszóró vagy esetleg valami Win7 szoftverprobléma. A gép simán elindul, hasznalható, csak ez a sípolás csendben nagyon idegesítő.

2015. febr. 21. 10:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Még egy kis szűkítés: csökkentett módban se hallatja magát...
2015. febr. 21. 13:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy újrahúzás után mi a helyzet? Próbáld ki. Hány éves ez a gép?
2015. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a winchester a ludas, tettem bele másikat tettem rá új win7-et, addig volt jó míg nem telepítettem a wlan kártyát. Most erre gyanakszom, hogy az adja ezt a hangot...
2015. febr. 21. 22:57
 6/6 A kérdező kommentje:

99% hogy a bluetooth sípolt, mivel a wifi kapcsolóra van rákötve együtt indulnak.


-csökkentett módban nincs wifi

-mikor telepítettem a wlan drivert, akkor kezdte el

- [link]


Köszönöm a segítséget!


Végszóul, ha bárkinek ilyen problémája lenne laptoppal, nézzen rá a linkre és ellenőrizze a bluetotth adaptert! :)

2015. febr. 23. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!