Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amikor nyomtatok egy A4-es...

Amikor nyomtatok egy A4-es lapra akkor ha van egy egybefüggő sötét rész (pl. egy képen) amit kinyomtatok, akkor behullámosodik a papír mert talán túl sok festéket használ a nyomtató. Valahogy lehet ezt szabályozni?

Figyelt kérdés
Vagy talán a festék az oka?

2015. febr. 23. 20:13
 1/8 HUN_Sector ***** válasza:
Próbáltad már a nyomtató kalibrációját?
2015. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem. De fogalmam sincs hogy kell.
2015. febr. 23. 20:27
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem a festék az oka, inkább a papir illetve a nyomtató beállitása.


Szerintem két módon lehet az ilyet elkerülni :


1. Fotópapir-ra nyomtatsz (az nem hullámosodik be)


2. Beállitod a nyomtatódat, hogy sima papirra ne fotóminőségben nyomtasson, hanem csak ha jól rémlik akkor "vázlat" minőségben. (Nyomtatója válogatja a nevet)


Tehát minden tipusú papirhoz meg kell keresni a megfelelő nyomtatási beállitást.


Sok sikert.

üdv.

2015. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 HUN_Sector ***** válasza:
Elméletileg az eszközkezelőből is tudsz nyitni ilyet a tulajdonságok részben, vagy a wordben ha a nyomtató fülre mész. Most nincs a közelben nyomtatóm, így nehéz elmagyarázni.
2015. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze a fotókat fotópapírra szoktam de ha van egy olyan Word dokumentum amin kép van, akkor ha azt kinyomtatom a hagyományos papírra akkor hullámosodik be. Talán sok festéket használ mert szinte már átüt a festék a papír hátoldalára.
2015. febr. 23. 20:31
 6/8 coopper ***** válasza:

Igen, tudom én is jártam igy, azért irtam, minden tipusú papirhoz meg kell találni a megfelelő nyomtató beállitást.


Amúgy milyen nyomtatóról van szó ?


Üdv.

2015. febr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Canon ip 3000
2015. febr. 23. 20:37
 8/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Users manual : [link]


30-dik oldalnál (34-dik lapnál) kezdődik, a beállitási lehetőség. (szerintem)


a 31-dik oldalon (35-dik lapon). Pontosan egy "Sima papiros" beállitás látható. A "Print Mode"-nál tudod állitani, hogy milyen minőségben nyomtatódjon ki az output, ha a pöttyöt a "Detailed Setting"-hez rakod akkor a csúszkával tudod állitani a minőséget. (érdemes megpróbálni a felette lévőhöz rakva a pöttyöt : "Printing a composite document" is a nyomtatást)


Sajnos az első időben játszani kell vele, de ha egyszer megvan a beállitás, akkor utánna már egyszerű, csak emlékezni kell a beállitásokra.


Sok sikert.

üdv.

2015. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!