Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztonságos frissíteni a VGA...

Biztonságos frissíteni a VGA bios -át?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Biztonságos frissíteni a VGA bios -át? (gigabyte r9 280 windforce)

Mert valamelyik fórumon olvastam, hogy ami az én kártyámon van nem túl jó verzió és frissítenem kellene, hogy jobban működjön, mert vannak hibák, fps drop stb


Nekem most ez van: BIOS verzió 015.045.000.010.000000

Van egy frissebb : 015.047.000.003


Erre mondták, hogy talán jobb lenne.


Mivel milyen programmal, vagy hogy kell frissíteni ?


Van itt egy video, de egy kukkot sem értek belőle, de azért látom, hogy mit csinál.

Jóez így?


https://www.youtube.com/watch?v=sNkltw8Upqs


Köszi!



2015. febr. 27. 18:51
 1/5 hypno ***** válasza:

Alapszabály, hogy ha rendesen működik, akkor ne buzeráld.

Ha nem értesz hozzá akkor se.


A fórumokon rengeteg hozzád hasonló laikus osztja azokat az "információkat" amikról személyes tapasztalatuk nincs, hanem csak olvastak róla. Viszont ha elég sokszor hozzá tudnak szólni, akkor már úgy tűnik, mintha értenének egy témához, pedig valójában nem.

2015. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem olvastad el a kiegészítő szöveget.

Nem működik sajnos tökéletesen.

2015. febr. 28. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:
A VGA BIOS frissítés úgy működik, hogy felveszed a kapcsolatot a gyártóval, beszámolsz nekik a problémáidról, és ha ők azt állapítják meg, hogy BIOS frissítés segít, akkor elküldik neked a BIOS-t személyesen, programmal, útmutatóval együtt. Csak így szabad és csak így biztonságos, neten keringő BIOS-t soha ne rakj rá a kártyára. Ezer és ezer fajta van azonos típuson belül is, lehet rajta más márkájú/időzítésű VRAM chip, és efféle nyalánkságok. Ha ráteszed a nem hozzávalót, akkor ki is nyírhatod vele.
2015. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Próbáltad a meghajtó programot (drivert) frissíteni? én azt próbálnám elsőként. Az is sokat segít... és ha már, ne felejtsed el azt sem, hogy több változat készült (rev1-2-3) ehhez meg kéne nézned fizikailag a kártyán milyen változat a tiéd, mert ha rosszat választasz meg is ölheted a karit.
2015. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszi!
2015. márc. 8. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!